האם אני מסתכנת בתביעה על הוצאת שם רע? - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • ורד

  נשלח ע"יורד 15:50, 14 ביוני 2012

  אם אני כותבת ספר שהוא בוודאות לא אמיתי כי יש בו זאבי אדם וכאלו דברים, והכל בעיר דמיונית שאינה קיימת בנוואדה, אמריקה. אם אני מציינת שם של מסעדה כמו מקדונלד בעיר דמיונית ובה יש ערפדים, או אם אני כותבת שהערפדים עובדים בבנק הדם בעיר סמוכה, אילי, ובאמת יש עיר כזאת בנוואדה. או אם במקרה שם ושם משפחה של מישהו שכתבתי עליו בתור ערפד או זאב אדם באמת קיים במקרה, ללא ידיעתי. ואני לא כתבתי שאין קשר בין מה שכתוב לבין אדם או מקום במציאות, וקשה לכתוב את זה כי הספר התפרסם וזה עם חברה שקשה מאוד לשנות בה דברים, השאלה אם אני מסתכנת בתביעה נגד הוצאת שם רע או פגיעה במוניטין?

  השב
 • 17:05, 15 ביוני 2012

  הי ורד,
  שאלתך מתאימה יותר לפורום קניין רוחני באתר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.