לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
מאיר אור

תיווך ללא ידיעת הרוכש. תודה מראש

שלום וברכה. אני מבין שאולי השאלה כבר נשאלה כמה פעמים בוריאציות שונות, אבל אני שואל דווקא כאיש מקצוע. יש תופעה שלדעתי מחמיר מאוד בשנים האחרונות. משפחה שנאלצת לשפץ את ביתם, לוקחים מעצבת פנים ומשלמים לה על התוכניות אם או בלי ליווי. המעצבת מושכת אותם לכיוונים שהיא מרוויחה מזה כסף. כלומר היא מושכת לקחת את הקבלן שהיא אומנם ממליצה עליו מאוד אבל בעיקר שנותן לה 5- 10 אחוז משווי העיסקה . כמו כן לוקחת את הלקוח לחנויות קרמיקה/ תאורה/ נגר ושאר בעלי המקצוע שייתנו לה אחוזים שלפעמים מגיעים לעשרות אלפי שקלים. כאן מגיע שאלתי כקבלן. כשאני לוקח עבודה כזאת אני אוטומטית מוסיף את האחוזים שהמעצבת מבקשת ממני. אני יודע שהיא תדחוף אותם לסגור איתי גם אם אני יקר מאחרים, בטענה שאני בונה טוב יותר מאחרים (לצערי לפעמים היא כלל לא מכירים אותי) כמו כן לוקחים את הלקוח לחנות קרמיקה שתוסיף על המחיר 10 אחוז עבור המעצבת שכמובן גם תדחוף את הלקוח לסגור עם החנות הזו למרות שלא פעם עבור אותו מוצר תשלם 50 אחוז פחות בחנויות רגילות... והשאלה הנוספת היא, כשהמעצבת מקבלת ממני או מהנגר וכד אחוזים, אז לא רק שהיא לא תריב איתי למען הלקוח, בדרך כלל היא מייצגת אותי טוב אצל הלקוח גם אם אני פקששתי, ובוודאי כשזה נניח חנות קרמיקה שמלבד בחירת החומרים היא לא קשורה בכלום, גם אם יש פאשלות בהספקה/ בחומר, היא לא קשורה... ובעצם יוצא שהלקוח משלם לפחות 10 אחוז יותר על תיווך שהוא לא מודע, ולצערנ לפעמים על ניגוד ענינים. השאלה מבחינה משפטית האם לקוח יכול לתבוע אותי/ את החנות קרמיקה או את המעצבת על איז הפרת אמונים או חוסר תום לב...?

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום תביעות כספיות