תביעות קטנות. - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 18:10, 23 ביוני 2012

  אני תובע אדם מסויים בתביעה קטנה כנגד כל הסכום המותר בתביעות קטנות. האם הוצאות משפט (התיעצות עם עורך דין והוצאות אחרות) הם חלק מסכום התביעה המותר?,או חלק נפקד לחלוטין מסכום התביעה. תודה.

  השב
 • 10:43, 24 ביוני 2012

  יוסי שלום,
  הוצאות משפט אינן חלק מסכום התביעה ותמיד יפסקו בנוסף לסכום שיראה בית המשפט לפסוק לטובתך.
  זכור כי לבית משפט זכות שלא לפסוק הוצאות כלל וכי מנגד, כיום לך הזכות להראות את ההוצאות בעין שהוצאת כדי לשכנע את בית המשפט לפסוק לך הוצאות ראליות.

  תגובה
 • 13:32, 24 ביוני 2012

  תודה רבה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.