ביטול תביעה - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • רני

  נשלח ע"ירני 14:59, 10 ביולי 2012

  שלום, הגשתי בבימ"ש השלום תביעה כנגד אדם שחייב לי כספים. לאחר שהחייב קיבל את כתב התביעה הגענו להסדר והוא שילם לי את הכספים שהגיעו לי. כעת אני מעוניין לבטל את התביעה. איזה בקשה עליי להגיש לבימ"ש. תודה, רני.

  השב
 • 11:58, 11 ביולי 2012

  רני שלום
  עלייך להגיש בקשה בהסכמה למחיקה ו/או דחייה של התביעה.
  אנא בדוק שכל הכספים נשוא ההסדר שולמו ולא רק שקיבלת שקים שטרם נפרעו.

  בהצלחה

  תגובה
 • 12:54, 11 ביולי 2012

  האם אני יכול לבקש מבימ"ש השבת אגרה?

  תגובה
 • 15:26, 11 ביולי 2012

  יש סכומי מינמום שלא מוחזרים בכל מקרה. לבית משפט שלום זה כמה מאות שקלים (600 ש"ח אם איני טועה)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.