חוב של ועד בית. - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • דורון

  נשלח ע"ידורון 12:31, 11 ביולי 2012

  שלום רב, אני בעלים של חב' ניהול קטנה של ועדי בתים. תבעתי ועד בית של סניין מסויים על חוב שהוא היה חייב לי. בטרם חלפו 30 הימים שיש לו להגיש כתב הגנה, הוא שילם לי מחצית מהחוב אבל לא מסכים לשלם לי את שאר החוב. כלומר, הוא עדיין חייב לי כספים אבל פחות ממה שציינתי בכתב התביעה. האם עלי לתקן את כתב התביעה? איך אני עושה זאת במידה וכן. תודה על עזרתכם המבורכת, דורון.

  השב
 • 15:20, 11 ביולי 2012

  שלום דורון,

  עלייך להכניס הודעה לתיק ולהודיע כי ביום ___ שילם הנתבע _____ ע"ח החוב.
  משכך יש להפחית את סכום התביעה בסכום התשלום והיא מועמדת בזאת על סך _____ ש"ח.

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.