התעללות מצד עובד ישראלי - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • יואב

  נשלח ע"ייואב 18:57, 18 ביולי 2012

  היה לנו חשד שהעובד מתעלל באבי היות ואימי אמרה שהיא שמעה את אבי צועק באמבטיה כאשר העובד לוקח אותו להתקלח.העובד סומך כנראה על כך שאבי לא זוכר כלום.בצילום אחד רואים שהעובד כורך את הגופיה סביב פיו של אבי וחונק אותו,מנקה עם מגבת את ישבנו של אבי ואחר כך את פניו. בצילום אחר העובד מפיל על ראשו של אבי שמפו ודברים נוספים.שוטף את פניו עם צינור בזרם ישיר כאשר הוא אומר לנו שהוא עושה זאת עם נטלן.לא הבנו למה יש לאבי דלקת בעיניים כל הזמן. העובד צריך לעבוד 3 שעות כל יום ובפועל עובד 1:45.אימי סיפרה זאת לעובדות סוציאליות מהחברה שאמרו שזה לא בסדר אך לא נשתנה דבר.ביקשתי דוח שעות ופחדו לתת לי ורק כעבור זמן נתנו לי והחתימה שם היא של מישהו מהחברה .בטוח לא שלי ולא של אימי או אבי. האם ניתן לתבוע הן את העובד והן את החברה גם על ההתעללות? בכוונתי להתלונן במשטרה אך אני רוצה לראות אם הוא ממשיך בהתעללות באבי שהוא מוגבל 180% ?

  השב
 • 08:20, 19 ביולי 2012

  יואב
  כאב לי מאוד לקרוא את הודעתך.
  אני ממליץ לך בכל לשון לנתק בין העובד הזר לאביך מיד כדי למנוע ממנו סבל נוסף.
  ברור שיש לך עילת תביעה כנגד העובד ברמה האזרחית וגם הפלילית ולכן הייתי מתלונן מיד במשטרה.
  לגבי חברת ההשמה השאלה היא האם הם ידעו על האלימות של העובד ולא התריעו בפנייך

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.