חוזה שכירות - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • שירה

  נשלח ע"ישירה 08:50, 19 ביולי 2012

  בעוד כשבועיים אנחנו מפנים דירה לאחר שנה של מגורים. חוזה השכירות נחתם כחודש וחצי לפני הכניסה לדירה והוא כולל הצהרה שלנו שקיבלנו את הדירה נקיה ומסויידת וללא כל פגם. הסעיפים שמתארים איך אנחנו צריכים להחזיר את הדירה קצת יותר מפורטים וכוללים תיאור של דירה נקיה ומסויידת ע"י בעל מקצוע המוסכם על שני הצדדים. בפועל קיבלנו מפתח לדירה בלילה שלפני המעבר (בעלי הדירה ממש משכו אותנו עד הרגע האחרון. היום אני מבינה שיש סיכוי שזה היה בכוונה כדי), הדירה כמובן לא היתה צבועה ע"י בעל מקצוע, ובחלקה לא היתה מסויידת בכלל, היו פגמים מסויימים בדירה. בשבוע הראשון למגורים הראנו לבעלי הדירה את הקירות שאינם צבועים ואת הפגמים, בעל הדירה הציע לנו לצלם את הדברים ואמר כי "לא יחייב אותנו על הדברים האלו כשנעזוב" בפועל כרגע הם דורשים שנסייד את הדירה. בנוסף יש ברשותם כסף שהופקד על ידנו עד תום החוזה. הדבר מונע מאיתנו להחזיר את הדירה באותו מצב שהתקבלה, משום שבמצב כזה כנראה שלא נקבל את כספנו בחזרה. מכיוון שזהו בערך הסכום שיעלה לנו לסייד את הדירה החלטנו להזמין בעל מקצוע שיסייד אותה כדי שאנחנו לא נפר את החוזה עליו חתמנו. אני מעוניינת לדעת האם תמונות שצולמו בדירה בעת המעבר קבילות בבית משפט לתביעות קטנות. האם למה שנאמר בע"פ יש ערך משפטי? האם יש סיכוי ששופט שישמע את דרך ההתנהלות של בעלי הדירה יוכל מבחינה משפטית לפסוק לטובתנו או שבסופו של דבר מה שכתוב בחוזה קובע? תודה מראש, שירה

  השב
 • 08:11, 29 ביולי 2012

  שירה שלום,

  חוק החוזים מחייב להפעיל זכות חוזית בתום לב. אם קיבלתם דירה לא מסויידת - הדרישה מכם כעת נוגדת את עיקרון תום הלב. למרות זאת - מוצע לא לחתום על סעיף כזה ואחרים מבלי לראות את הדירה או לקבל יעוץ משפטי.
  לשאלתך בעניין התמונות - ברור שהן ראיה קבילה ומוצע להגישן יחדיו עם הגשת התביעה עצמה.

  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.