רמאות עמותה - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • חופית

  נשלח ע"יחופית 12:12, 8 במאי 2012

  עו"ד גיל שלום, לפני כשלושה שבועות אימצתי כלבה מעמותה מוכרת בדרום.את הכלבה קיבלתי אחרי חיסונים, עיקור ובדיקה וטרינרית המראה כי הכלבה בריאה. לאחר כמה ימים אצלי, מצבה הדרדר ונאלצתי להבהילה למרפאה וטרינרית. שם טופלה (הטיפול טרם הסתיים) ועד כה שילמנו מעל 2800 ש"ח עבור טיפולים אשר צפויים להמשך ולגרור תשלומים נוספים. לפי הוטרינרים המטפלים בה כרגע, לא יתכן כי לא נראו סימפטומים למחלות השונות שלה כבר קודם.נראה כי מכרו לנו אותה בידיעה ברורה כי הכלבה חולה! מדובר בכלבה גזעית ועל כן יש לי חשד סביר כי בחרו לא לשתף בבעיותיה, על-מנת להרוויח את הכסף עבורה. האם כדאי לתבוע? מה הסיכוי לזכייה? אני רק רוצה לקבל החזר על ההוצאות. אנחנו זוג צעיר עם 2 בנות קטנות וההוצאות "כבדות" מבחינתנו. אשמח לתגובתך, תודה, חופית.

  השב
 • 17:48, 8 במאי 2012

  חופית שלום,
  סיפורך בהחלט מקומם ונוגע ללב.
  אם אכן תוכלי להוכיח שהכלבה היתה חולה במועד המכירה, הרי אין ספק כי מדובר בהטעיה והעלמת פרט מהותי אשר מזכה אותך בפיצוי והחזר של ההוצאות שנגרמו לך - הדרך המשפטית היא בית משפט לתביעות קטנות אולם כדאי לנסות לכתוב מכתב בליווי ראיות וחוות דעת וטירנרית בטרם נקיטת הליכים משפטיים.
  פרט לכך, כל הכבוד על התנהלותכם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.