תביעות קטנות- מהי אחריות בית המשפט? - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 20:37, 23 בספטמבר 2012

  אני מעוניינת לתבוע חברה בע"מ בעקבות ספאם שקיבלתי במייל. איתרתי את האדם שאחראי לחברה לפי מה שרשום באינטרנט והתקשרתי אליו כדי לברר אם הוא באמת בעל החברה. הוא מסר לי עוד שם וטלפון וכנראה שמדובר בשני אנשים שלא בטוח מי המנהל. הלכתי לראות את החברה ע"פ הכתובת באינטרנט ולא היה שם כלום. הם אמרו לי שהם עברו מקום. בקיצור, לא ברור ממש איפה החברה ומי בעל החברה. איך אני יכולה לדעת בוודאות שאני תובעת את האנשים הנכונים ושלא יכחישו שהם בעלי החברה. אחד מהם הורשה בעבר בנהיגה ללא רשיון. מדובר בטיפוס לא הכי אמין ככל הנראה. האם תפקידי להיות בלשית ולאתר את הכל? יש פרטים שאי אפשר לדעת בוודאות אם הם נכונים. האם מספיק בעקרון שם החברה ומספר הח.פ? מה קורה אם החברה פושטת רגל או שהם מחליפים מיקום ? האם בית המשפט מחזיר לי את תשלום אגרת המשפט אם הם נתקלים בבעיות לאתר אותם? איך זה עובד? גמר חתימה טובה

  השב
 • 08:03, 24 בספטמבר 2012

  הי יעל,
  כל חברה בישראל מחוייבת להרשם ברשם החברות ולמסור שם של מנהל אחד לפחות. ניתן לבדוק זאת באמצעות אתר רשם החברות בעלות של 10 ש"ח.
  אני הייתי ממליץ לך לתבוע מראש את החברה ואת מנהלייה כי לכאורה מדובר בעוולה נזיקית ואז העובדה שפעלו במסגרת חברה לא מגינה עליהם.

  תגובה
 • 15:14, 24 בספטמבר 2012

  הוצאתי מסה תמורת 10 שקלים וקיבלתי מידע לגבי המנהל שזה למעשה העבריין. אז אני מניחה שאותו צריך לתבוע ולא את מי שרשום לכאורה באינטרנט כמנהל (דרך שמועות של טוקבקים)
  אני מתכוונת להגיש תביעה בקרוב. ולעשות הסבה לבלשית :)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.