• 23 בספטמבר 2012

  תביעות קטנות- מהי אחריות בית המשפט?

  אני מעוניינת לתבוע חברה בע"מ בעקבות ספאם שקיבלתי במייל. איתרתי את האדם שאחראי לחברה לפי מה שרשום באינטרנט והתקשרתי אליו כדי לברר אם הוא באמת בעל החברה. הוא מסר לי עוד שם וטלפון וכנראה שמדובר בשני אנשים שלא בטוח מי המנהל. הלכתי לראות את החברה ע"פ הכתובת באינטרנט ולא היה שם כלום. הם אמרו לי שהם עברו מקום. בקיצור, לא ברור ממש איפה החברה ומי בעל החברה. איך אני יכולה לדעת בוודאות שאני תובעת את האנשים הנכונים ושלא יכחישו שהם בעלי החברה. אחד מהם הורשה בעבר בנהיגה ללא רשיון. מדובר בטיפוס לא הכי אמין ככל הנראה. האם תפקידי להיות בלשית ולאתר את הכל? יש פרטים שאי אפשר לדעת בוודאות אם הם נכונים. האם מספיק בעקרון שם החברה ומספר הח.פ? מה קורה אם החברה פושטת רגל או שהם מחליפים מיקום ? האם בית המשפט מחזיר לי את תשלום אגרת המשפט אם הם נתקלים בבעיות לאתר אותם? איך זה עובד?

  גמר חתימה טובה

  23 בספטמבר 2012
 • 24 בספטמבר 2012

  תביעות קטנות- מהי אחריות בית המשפט?

  הי יעל,
  כל חברה בישראל מחוייבת להרשם ברשם החברות ולמסור שם של מנהל אחד לפחות. ניתן לבדוק זאת באמצעות אתר רשם החברות בעלות של 10 ש"ח.
  אני הייתי ממליץ לך לתבוע מראש את החברה ואת מנהלייה כי לכאורה מדובר בעוולה נזיקית ואז העובדה שפעלו במסגרת חברה לא מגינה עליהם.

  24 בספטמבר 2012
  • 24 בספטמבר 2012

   תודה מאוד עזרת לי

   הוצאתי מסה תמורת 10 שקלים וקיבלתי מידע לגבי המנהל שזה למעשה העבריין. אז אני מניחה שאותו צריך לתבוע ולא את מי שרשום לכאורה באינטרנט כמנהל (דרך שמועות של טוקבקים)
   אני מתכוונת להגיש תביעה בקרוב. ולעשות הסבה לבלשית :)

   24 בספטמבר 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?