הסרת מצלמה - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • רועי

  נשלח ע"ירועי 20:41, 24 באוקטובר 2012

  יש לי שכן שמתנכל אלי בלי סוף. כחלק מההטרדות וההצקות שלו, הציב מצלמות במרפסת ביתו ובכניסה לבית משותף של 4 דיירים (2 דיירים למטה ו- 2 דיירים מעל). מצלמה אחת פונה באופן בולט לכיוון ביתי, ומתעדת את כל הפעילות שנעשית בכניסה לביתי והשנייה בכניסה למחסני .במידע שהוא מקבל מהמצלמה, הוא משתמש נגדי, מדווח מי כן נכנס לבית, מי לא נכנס לביתי. מהם שעות הפעילות סביב הבית, ומהי התנועה ואילו אנשים נכנסים לביתי. העינין הוא, שהדבר יוצר אצלי פחד להשאיר את הבית ריק, עקב צפייתו בתנועה שליד ביתי. מה גם שהוא קורא לשכנים, מוציא עלי דיבה, ומראה להם את הנעשה סביב ביתי. באיזה בית משפט הנני אמורה להגיש כתב תביעה כנגד התקנת מצלמה בחדר מדרגות שמשותף ל-4 דיירים ? ובאיזה בית משפט הנני אמורה להגיש כתב תביעה על המצלמות אשר התקין במרפסתו לכיוון ביתי שמתעד את הפעילות סביב ביתי ? ועל זה חוקים הוא עובר ומה עליי לעשות ? עוד אציין שקיים דיון על הוצאת צו למניעת הטרדה מאיימת האם ניתן לעלות טענות אלה ?

  השב
 • 08:09, 25 באוקטובר 2012

  רועי שלום,

  אין ספק שהמעשים המתוארים במכתבך מהווים הן חדירה לפרטיות האסורה על פי חוק הגנת הפרטיות והן הוצאת דיבה.
  אני מבין שכבר נקטת בהליך משפטי והצעתי לך היא שתכין ראיות ככל הניתן לקראת הדיון ותנסה להציגן שם.

  בהצלחה

  תגובה
 • 09:09, 25 באוקטובר 2012

  לאיזה בית משפט הנני צריך לפנות על מנת להגיש את התביעה להסרת המצלמות? האם אני צריך להגיש בקשה לבית משפט השלום או שבדיון של צו מניעת הטרדה מאיימת אני יגיש עוד מסמך ?

  תגובה
 • 19:28, 30 באוקטובר 2014

  האם תסייע בידי העובדה שהמצלמה הותקנה על ידי שכן מטריד ומאיים, כך ש"תכסה" את המעבר למדרגות דירתי ולתיבת הדואר הפרטית שלי הממוקמת על קיר שהוא רכוש משותף ועוד ברוב חוצפתו, המצלמה עצמה והכבל המזין אותה ומקבל את הצילומים ממנה מחוברים למדרגות הפרטיות שלי, שהוחרגו מהרכוש המשותף בעת רישום הבניין בפנקס הבתים המשותפים ב-15/9/1960 ?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.