עץ ברוש שקרס על רכב - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • קרן

  נשלח ע"יקרן 09:02, 1 בנובמבר 2012

  שלום, קיבלתי זימון לדיון בתביעות קטנות מאחר ועץ ברוש הנמצא בשטח הפרטי שלי קרס על רכב בפברואר אשתקד. האם לא מדובר בנזקי סופה כ"כוח עליון" ? (באותו היום קרסו עצים רבים בעיר וגרמו לנזקים שונים ואף להפסקות חשמל ארוכות.) בנוסף ברצוני לדעת:האם קיימת האפשרות להעביר את התביעה לבית דין רבני ? תודה מראש

  השב
 • 08:49, 6 בנובמבר 2012

  קרן שלום,
  קשה לי לראות איך ניתן להעביר את התיק לבית הדין הרבני.

  לגבי התביעה עצמה , נשאלת השאלה האם יש רשלנות תורמת של מי שהעץ היה בתחומו.

  אין לך ביטוח במקרה?

  ניתן לשקול לטעון טענת כח עליון

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.