רשלנות של משרד הרישוי - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • לואיס גץ

  נשלח ע"ילואיס גץ 15:26, 6 בנובמבר 2012

  שלום רב, ברשותי רישיון B C וA1, ברצוני היה להגדיל את הרישיון לאופנוע לדרגה A, הלכתי למורה נהיגה הפנה אותי לטופס ירוק, עשיתי בדיקת עיניים ובדיקה אצל רופאת משפחה והחזרתי את הטופס למורה, המורה העביר את הטופס למשרד הרישוי שיבדוק אם לאור הממצאים של הבדיקות אני כשיר לנהיגה וכך עשה משרד הרישוי חתם שאני כשיר לנהיגה ואפילו הדביק חותמת. (צילום הטופס החתום נמצא אצלי) כשעגעתי לטסט להפתעתי הבוחן הסתכל על הטופס וראה שבעין שמאל אני לא רואה טוב וטען שאיני כשיר לנהיגה מסיבה של חוסר ראיה ברורה מספיק בעין שמאל, כמובן שלא בחן אותי אפילו. הבוחן טען שיכול להיות שחלה טעות במשרד הרישוי שלא שם לב לבדיקת הראיה הלקויה. השאלה שלי מי נושא באחריות על הטעות, המורה או משרד הרישוי? ומה אני צריך לעשות על מנת לקבל את ההחזר הכספי של כול השיעורי נהיגה והאגרות?. תודה מראש לואיס.

  השב
 • 08:31, 7 בנובמבר 2012

  לואיס שלום,
  אין אני עוסק בדיני תעבורה ולא מכיר את הנהלים אבל לדעתי רופאת המשפחה היתה צריכה להעיר לך שתוצאות הבדיקה שהיא ערכה לא טובות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.