ביטול הסכם מול אולם חתונה עקב המצב הביטחוני - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • אורית

  נשלח ע"יאורית 16:58, 20 בנובמבר 2012

  שלום, זוג חברים שלי אמור להתחתן בשבוע הבא באולם שנמצא באשדוד - עקב המצב הביטחוני החליטו הזוג בלב כבד להעביר את החתונה למרכז (פ"ת) כך שלפחות הסיכון לאורחים יהיה הרבה יותר נמוך. האלום מסרב בכל תוקף לביטול ההסכם והחזרת הכסף שניתן על ידי בני הזוג מראש. מה ניתן לעשות? אורית

  השב
 • 17:15, 20 בנובמבר 2012

  אורית שלום,

  איני יכול לנבא לגבי המצב בשבוע הבא אבל.. כעקרון פיקוד העורף פרסם הודעות לגבי המקומות בהם חל איסור על התקהלות מעל ל 100 איש.

  בהנחה שההוראות יהיו בתוקף - אין לאולם כל סיכוי והוא יהא חייב להשיב את הכסף או לקבוע מועד אחר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.