זכויות לבני זוג לא נשואים - פורום נפגעי עבירה

שאלה חדשה
  • שירן

    נשלח ע"ישירן 12:44, 26 באוגוסט 2012

    אחרי סכסוך בין שתי "חמולות", מבלי להיכנס לפרטים, בן הזוג שלי נפצע ואחר כך נפטר מהפצעים. לא התחתנו אבל גרנו ביחד שנה. האם יש לי זכויות?

    השב
  • 07:53, 27 באוגוסט 2012

    היי שירן,

    אכן יש לך זכויות כידועה בציבור, וזאת לפי חוק זכויות נפגעי עבירה.

    קורבן עבירה? סעיף 2 לחוק זכויות נפגעי עבירה התשס"א 2001: מגדיר מיהו נפגע עבירה, "מי שנפגע במישרין מעבירה, וכן בן משפחה של מי שהעבירה גרמה למותו, למעט החשוד, הנאשם או הנידון"
    כלומר, נכללים בסעיף זה נפגע העבירה ובן משפחה של מי שהעבירה גרמה למותו. בן משפחה הוא מי שהיה בן זוגו בעת מותו (לרבות ידועים בציבור) ילדיו; הוריו; אחיו; ובהעדרם של כל אלה מי שהיה אפוטרופוסו בעת מותו.

    בברכה,
    ניר יסלוביץ,עו"ד

    תגובה

בפורום זה נעסוק בנפגעי עבירה - אנשים שנפגעו ישירות ממעשה עבירה, או בבני משפחותיהם, במידה שהעבירה גרמה למותו של בן המשפחה. חוק זכויות נפגעי עבירה מקנה לנפגעים זכויות בהליך הפלילי, כמו: הזכות להגנה, זכות למידע, זכות להבעת עמדה בהליכים מסויימים וכד'.
כאן המקום להתלבט, לשתף ולשאול בנושא.