זכויות נפגעי עבירה - פורום נפגעי עבירה

שאלה חדשה
  • סיוון

    נשלח ע"יסיוון 14:10, 10 במאי 2012

    נפגע עבירה נפטר זמן קצר לאחר האירוע ממחלה, האם הידועה בציבור או הגרושה מקבלות את זכויותיו?

    השב
  • 14:51, 10 במאי 2012

    סיוון שלום,

    בהתאם לסעיף 2 לחוק זכויות נפגעי עבירה, הידוע בציבור של נפגע העבירה(מי שערב מותו גר עמו וניהל עמו משק בית משותף במשך שנתיים לפחות)יכול לתבוע את זכויותיו של נפגע העבירה, כאמור בחוק זכויות נפגעי עבירה(זכות לגנה, זכות לקבלת מידע הנוגע לההליך המתנהל כנגד הנאשם וכיוצ"ב).
    בברכה,
    ניר יסלוביץ,עו"ד

    תגובה

בפורום זה נעסוק בנפגעי עבירה - אנשים שנפגעו ישירות ממעשה עבירה, או בבני משפחותיהם, במידה שהעבירה גרמה למותו של בן המשפחה. חוק זכויות נפגעי עבירה מקנה לנפגעים זכויות בהליך הפלילי, כמו: הזכות להגנה, זכות למידע, זכות להבעת עמדה בהליכים מסויימים וכד'.
כאן המקום להתלבט, לשתף ולשאול בנושא.