תביעת נזיקין - פורום נפגעי עבירה

שאלה חדשה
  • צופית

    נשלח ע"יצופית 13:16, 28 באוקטובר 2015

    ברצוני לדעת אם אפשר להגעיש תביעה בגין נזיקין לאחר שחלפו יותר משבע שנים מיום החלטה גזר דין לפושע? האם ישנם תקדימים בנושא? תביעה בגין נזקי גוף ונפש,תודה.

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יערה רשף

    עו"ד יערה רשף,מנהל הפורום

    10:18, 29 באוקטובר 2015

    18ב. תקופת ההתיישנות של תביעה בתובענה שהגיש נפגע, בשל עובדות המהוות עבירה כמפורט להלן שבוצעה בו, נגד הפוגע בו שהוגש נגדו כתב אישום בעבירה כאמור, לא תסתיים לפני שעברה שנה מהיום שבו פסק הדין בהליך הפלילי הפך לחלוט:
    (1) עבירת התעללות לפי סעיף 368ג לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (בסעיף זה – חוק העונשין), שבוצעה בקטין בידי האחראי עליו; בסעיף זה, "אחראי על קטין" – כהגדרתו בסעיף 18א(ב);
    (2) עבירה לפי סעיפים 345, 346(א), 347(א) או (ב), 348(א), (ב), (ג1) או (ד), ו-351 לחוק העונשין, או לפי סעיף 75 לחוק השיפוט הצבאי, התשט"ו-1955, שבוצעה בקטין או באדם שטרם מלאו לו 21 שנים, לפי הענין.

    תגובה
  • 12:12, 29 באוקטובר 2015

    תודה על התייחסותך אבל מצטערת לא הבנתי את תשובתך
    אני לא דיברתי על קטין
    אלא על הזכות בכלל לתבוע תביעת נזיקין לאחר 7 שנים מגזר דין שופט
    היום זה 9 שנים מאז המקרה?

    תגובה

בפורום זה נעסוק בנפגעי עבירה - אנשים שנפגעו ישירות ממעשה עבירה, או בבני משפחותיהם, במידה שהעבירה גרמה למותו של בן המשפחה. חוק זכויות נפגעי עבירה מקנה לנפגעים זכויות בהליך הפלילי, כמו: הזכות להגנה, זכות למידע, זכות להבעת עמדה בהליכים מסויימים וכד'.
כאן המקום להתלבט, לשתף ולשאול בנושא.