ייבוא מקביל - פורום יבוא, יצוא ומכס

שאלה חדשה
 • ישראל

  נשלח ע"יישראל 14:58, 31 במאי 2012

  שלום רב ברצוני להתחיל באופן עצמאי לייבא בגדי ילדים מארה"ב לארץ בשיטת ייבוא מקביל רציתי לברר איזה הליכים אני צריך לעשות בכדי להתחיל לעשות זאת או איזה אישורים ומכס ובכללי בירוקרטיה שעלי לעבור מתהליך הקניה עד המשלוח וקבלת הסחורה בארץ אשמח לתשובה מפורטת בנושא תודה

  השב
 • 16:32, 31 במאי 2012

  שלום ישראל
  עפ"י צו יבוא חופשי מותר לך לבצע יבוא מקביל בתנאי שהמוצר הינו מקורי ויש ביכולתך להוכיח זאת.
  לגבי מיסוי, אם המוצר הוא תוצרת ארה"ב ויש לך תעודת מקור (מסופקת ע"י הספק) לא תשלם מכס.
  חשוב מאוד!!! חובת סימון פריטי לבוש בתוויות בעברית שאותן ניתן להשלים בארץ בתנאים מסוימים.
  בתקווה שעזרתי
  אבי 050-2922275 avish10@bezeqint.net חוסן תובלה ומסחר

  תגובה
 • 18:01, 31 במאי 2012

  מי שרוצה להיות יבואן כדאי שפעם אחת יפרגן לעצמו את שירות "הדרכה ביבוא" - הדרכה מעשית יחודית ממוקדת לנושא היבוא שלך ועוד... פרטים באתר - www.infoshop.co.il

  תגובה
 • 19:34, 31 במאי 2012

  ישראל שלום,
  יבוא מקביל, כשמו כן הוא, מצריך הידרשות לעצם הייבוא עצמו, כולל מבחינת עמידה בתקנים ורשיונות בינלאומים וכן מסמכי שילוח, ובהקשר עם העסקה עצמה ותנאי התשלום לפיה.

  בכל הקשור לייבוא המקביל, יש לבחון האם אין מדובר ב"התלבשות" על שוק ומוניטין קיים, או אז על פי דין עשוי להיחשב הדבר להתעשרות שאינה במשפט על חשבון היבואן הרשמי, ובנסיבות מסוימות מאוד, אף התעשרות זו יכולה או עשויה להיחשב שלא כדין, תלוי בשוק עצמו, תנאי ההפצה והרשיון ואופן ההפצה המקבילה. רצוי אפוא לקבל ייעוץ מקצועי מחברת שילוח לעצם ההובלה עצמה, וכן יעוץ משפטי לעניין ייתכנות היבוא המקביל.
  בברכה,
  יואב הריס, עו"ד

  תגובה

שוקלים עיסוק יבוא מסין? תורכיה? מדינה אחרת?
הפורום יעסוק בסוגיות שונות בעולמם של העוסקים ביבוא ויצוא, סכסוכים מסחריים בינלאומיים, דילמות בקניין הרוחני, סחורות המובאות ביבוא אישי וכן בעולם המכס - בו כל אחד ואחת מאיתנו עוברים בשדה התעופה.