יבוא קראוונים מצרפת - פורום יבוא, יצוא ומכס

שאלה חדשה
 • עידו זינגר

  נשלח ע"יעידו זינגר 16:36, 29 באוגוסט 2012

  אני מעוניין לדעת מהו התהליך של יבוא מסחרי של קראוונים מצרפת מהם התהליכים ואו הטפסים למילוי מול איזה רשויות אני אמור לעבוד בברכה עידו

  השב
 • 19:05, 29 באוגוסט 2012

  עידו שלום,

  הליך היבוא כולל למעשה שני שלבים עיקריים: הראשון- עצם הגעת הטובין ארצה לנמל חיפה או אשדוד ככל הנראה; והשני- התרת היבוא: היינו שחרור הטובין מתחומי הנמל לתוך תחום המדינה. במקרה הנדון, יבוא קראוונים, נראה כי מלבד תשלום מסי קניה ומכס על פי סיווג הקראווים, לא מן הנמנע כי תהא דרישה להציג אישורי מכון תקנים וכו', ואולי גם משרד הרישוי/תעבורה בדבר תקינות הקראוונים לדרישות הדין הישראלי. מומלץ לפנות לחברת שילוח בעלת קשרי עבודה עם נציג בצרפת בכל בקשור לשני אספקטים אלו של ההובלה כאמור.
  בברכה,
  יואב הריס, עו"ד

  תגובה
 • 08:12, 30 באוגוסט 2012

  עידו שלום,
  טוב תעשה מעל ולפני הכל לפנות למשרד התחבורה - אגף הרכב (המלאכה 8 ת"א). נדמה לי שבכדי לייבא צריך אישור מוקדם ליבוא אב טיפוס ואישורו במכון התקנים או במעבדת הרכב בטכניון ובנוסף להוציא רשיון יבוא ממשרד התחבורה בטרם בעיסקה והרכישה.
  בהצלחה,

  אופיר ביאנקו - אינפושופ
  www.infoshop.co.il

  תגובה
 • 16:42, 29 באוקטובר 2013

  דבר איתי מעונין לרכוש גם

  תגובה

שוקלים עיסוק יבוא מסין? תורכיה? מדינה אחרת?
הפורום יעסוק בסוגיות שונות בעולמם של העוסקים ביבוא ויצוא, סכסוכים מסחריים בינלאומיים, דילמות בקניין הרוחני, סחורות המובאות ביבוא אישי וכן בעולם המכס - בו כל אחד ואחת מאיתנו עוברים בשדה התעופה.