לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
יעקוב דורי

יבוא אישי של מנוע לאופניים חשמליות

שלום. אני רוצה להזמין את זה: http://www.ebay.com/itm/36V-500W-Geared-26-Front-Rear-Ebikeling-Electric-Bicycle-Conversion-Kit-ebike-/141718723529?var=&hash=item20ff181bc9 מאיביי. מדובר במנוע חשמלי+גלגל אחורי לאופניים (המנוע 36V-500W). האם צפויות בעיות כלשהן בייבוא? איזשהו מכון תקנים או רשות לאומית או מה שלא יהיה יעשו בעיות? תודה רבה.

עדי

הי. ממוע עזר לאופניים דורש אישור על מעבדה לרכב / מכון התקנים. במידה ומדובר בייבוא אישי (משמע שאין בכוונתך לסחור במוצר), הנך פטור מדרישה זו.

יעקוב דורי

שלום עדי ותודה רבה על התשובה. לאחר פרסום השאלה, נודע לי שבארץ מותר אופניים חשמליות עם הספק מנוע של עד 250W בלבד. בנוסף אני רוצה להדגיש שמדובר בגלגל ומנוע מחוברים בצורה בלתי ניתנת להפרדה, כך שברור לעין שמדובר במנוע לאופניים חשמליות שאינם חוקיות בישראל. האם לאחר כל זה תשובתך עדיין בתוקף? האם ידוע לך אם המכס (או מישהו אחר בגבול) בודק ומחרים דברים כאלה? תודות.

עדי

ההתייחסות בשני המקרים עינה עבור אופניים עם מנוע שלא יעלה על 250 וואט. חוקי.

יעקוב דורי

ציטוט: " ההתייחסות בשני המקרים עינה עבור אופניים עם מנוע שלא יעלה על 250 וואט. חוקי. " לא כל כך הבנתי את ההודעה האחרונה שלך: א) כשאתה כותב "עינה", אתה מתכוון "אינה" או "הינה"? ב) מה אתה מתכוון "בשני המקרים"? הרי המקרה השני זה מנוע ולא אופניים. ג) מה פשר המילה "חוקי" בסוף המשפט? למה היא מתייחסת? מה חוקי? (אני לא מתכוון להיות קטנוני ולתקן לך שגיאות כתיב, אני פשוט לא מבין את המשפט.) תודה.

עדי

ההתייחסות בשני המקרים הינה עבור אופניים עם מנוע שלא יעלה על 250 וואט. במידה והאופניים המיובאים תואמים את הדרישה המצויינת בתוספת השנייה לצו ייבוא חופשי, הייבוא הינו חוקי לחלוטין

יעקוב דורי

אני מצטער עדי, אבל עדיין איני מבין. האם אופניים מעל 250W אינם חוקיות באף מצב? או שביבוא אישי זה מותר.

עדי

צו ייבוא חופשי מאוד ברור בנושא: בידי היבואן אישור מעבדה לרכב על עמידת האופניים בתנאים אלה: א. ההספק המרבי של המנוע החשמלי אינו עולה על 250 ווט; ב. המנוע החשמלי מופעל באמצעות דוושות האופניים; ג. הספק המנוע יורד עם העלייה במהירות האופניים ומנוע מפסיק פעולתו כאשר מהירות האופניים עולה על 25 קמ"ש; ד. האופניים תואמים את דרישות התקן האירופי ____EN15194 והוראות לעניין יישום התקן בישראל שקבע מנהל אגף הרכב במשרד התחבורה והעומדות לעיון הציבור באגף הרכב על כן, ייבוא של אופניים עם מנוע חשמלי העול על 250 וואט אינו חוקי

יעקוב דורי

מובן, תודה רבה.

עדי

אופניים עם מנוע עזר מסווגות בגדר פרט 87.11.9030. בכפוף לתוספת השנייה לצו ייבוא חופשי נקבעו התנאים בהם נדרש ייבואן של אופניים ":בידי היבואן אישור מעבדה לרכב על עמידת האופניים בתנאים אלה: א. ההספק המרבי של המנוע החשמלי אינו עולה על 250 ווט; ב. המנוע החשמלי מופעל באמצעות דוושות האופניים; ג. הספק המנוע יורד עם העלייה במהירות האופניים ומנוע מפסיק פעולתו כאשר מהירות האופניים עולה על 25 קמ"ש; ד. האופניים תואמים את דרישות התקן האירופי ____EN15194 והוראות לעניין יישום התקן בישראל שקבע מנהל אגף הרכב במשרד התחבורה והעומדות לעיון הציבור באגף הרכב. דרישה זו חלה גם על ייבוא של אופניים עם מנוע עזר בייבוא אישי. במידה והאופניים שלך עומדות בהגדרה זו, אין כל מניעה מלייבא אותן. מנועים לאופניים חשמליים מסווגים בגדר פרט 85.01 בכפוף לתוספת השנייה לצו ייבוא חופשי, "בידי היבואן אישור מעבדה לרכב ולפיו הספק המנוע לא עולה על 250 ווט" דרישה זו אינה חלה במקרה של ייבוא אישי

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום יבוא יצוא ומכס