• 6 ביולי 2016

  יבוא מוצר והתמודדת עם רשתות בארץ

  אהלן, כשאני רוצה לייבא סדרתית מוצר מחו"ל ומציג אותו לרשת חנויות בארץ על מנת שישווקו את המוצר שלי, איך אני אוכל להגן על עצמי שאותה רשת חנויות לא תרצה לייבא את אותו מוצר בעצמה?

  תודה רבה

  6 ביולי 2016
 • 7 ביולי 2016

  יבוא מוצר והתמודדת עם רשתות בארץ

  הי. לא תוכל למנוע ייבוא מתחרה של מוצר, גם אם תחתום על הסכם בלעדיות עם היצרן. ייבוא מקביל הינו יבוא חוקי לחלוטין.

  7 ביולי 2016
  • 7 ביולי 2016

   יבוא מוצר והתמודדת עם רשתות בארץ

   תודה עדי, יש לך אולי הצעה בשבילי על מנת שהחנות שהתעניינה במוצר שלי לא תחתוך אותי ותחליט לייבא את זה בעצמה? זה גם לא ייבוא מתחרה, זה סוג של הכל או כלום בשבילי, כי אני בא עם המוצר ועם הרעיון ומשקיע זמן בפרזנטציה, ואחרי זה אם החנות מחליטה שהיא כן רוצה את המוצר, היא גם יכולה להחליט לחתוך אותי בשביל לחסוך עלויות ולראות איך היא מייבאת את המוצר בעצמה, וזה גורם להשקעה שלי לרדת לפח, ולזה שמישהו אחר בעצם ירוויח מהרעיון שלי, מבלי שיהיה לי רווח כלשהו

   7 ביולי 2016
   • 12 ביולי 2016

    יבוא מוצר והתמודדת עם רשתות בארץ

    אם אין לך דרך להגן על המוצר שאתה מייבא, אין לך עסק. מניסיון של שנים רבות, במידה והלקוח שלך יגיע למסקנה שפערי התיווך בין מחיר המוצר למחיר המכירה גדול, הוא יעקוף אותך. הגנה על מוצר מיבוא דורשת הרבה מאוד יצירתיות. במידה ומדובר ביצרן סיני, תוכל לייצר מותג משלך שהוא בעצם המוצר המקורי שזהותו האמיתית עוברת תהליך טשטוש. אפשרות שנייה היא לייבא לארץ באריזה המקורית ולהחליף את האריזה בארץ. בכדי לדעת באם הרעיון שלי הוא בר בצוע, צריך לדעת מהו המוצר ברמה הג'נרית (צעצוע? מכשיר חשמלי?) וכו.

    12 ביולי 2016
    • 28 ביולי 2016

     יבוא מוצר והתמודדת עם רשתות בארץ

     תודה רבה עדי,
     המוצר הוא שולחן זול לחצר/מרפסת, פער התיווך הוא מאוד קטן.
     רציתי לשאול מה לגבי המכס, יחייבו אותי? בכמה יחייבו אותי? ההכנסה השנתית שלי לאחר ניכוי הוצאות צפויה להיות נמוכה משמעותית משכר המינימום לשנה מכיוון שלא עבדתי חודשים רבים בגלל מחלה, מה זה אומר לגבי מס הכנסה?

     28 ביולי 2016
   • 11 ביולי 2016

    יבוא מוצר והתמודדת עם רשתות בארץ

    אני מאוד מאוד אשמח לתגובה, אני תקוע כרגע

    11 ביולי 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?