האם המכס יכול לדרוש תשלומים אחרי שהחבילה שוחררה? - פורום יבוא, יצוא ומכס

שאלה חדשה
 • מרק

  נשלח ע"ימרק 03:36, 9 ביולי 2016

  שלום לחברי ומומחי הפורום, האם המכס יכול לדרוש תשלומים אחרי שהחבילה שוחררה? האם אחרי ששולמו כל התשלומים המתבקשים ע"י המכס והחבילה שוחררה על ידי או על ידי עמיל המכס האם המכס יכול לדרוש תשלומים נוספים על אותה חבילה? תודה מראש לעונים...

  השב
 • 09:49, 10 ביולי 2016

  חיובי. יש לכך מספר אפשרויות. טעות סיווג - עקב טעות, המשלוח מסווג בפרט מכס שגוי, אשר משלם פחות ממה שהסיווג הנכון אמור לשלם. פסילת תעודת מקור / הצהרת מקור על החשבונית עקב אי התאמה לנוסח הנדרש. חשד של המכס שערך הסחורה המוצהר או ערך ההובלה המוצהר נמוך ממה שאמור להיות בפועל. חשד של המכס שמדובר בייבוא מסחרי במסווה של ייבוא אישי (הפטור עד סכום מסויים מתשלום מכס)

  תגובה
 • 15:11, 10 ביולי 2016

  אם עמיל המכס עשה טעות כל שהיא ושיחרר את החבילה בערך שסיכם עם המכס ואני שילמתי את התשלומים הנדרשים של המכס ואחרי תקופה הם יכולים לבוא אלי בדרישה לתשלום נוסף שיהפוך את החבילה ללא כדאית, ואין לי כבר אפשרות להחזיר אותה למשל - עדיין אהיה חייב בתשלום נוסף?

  תגובה
 • 09:42, 11 ביולי 2016

  עמיל המכס שלך הוא שלוח שלך ואינו צד לעסקה. זכותו החוקית של המכס לפסול ערך שמוצהר בחשבונית כמו גם פסילת סיווג או הצהרת מקור, ולהוציא הודעת גירעון על ההפרש. חוקי לחלוטין. מעצבן, מרתיח, אבל חוקי לחלוטין. לאחר השחרור, אל תוכל להחזיר ולקבל אתמלוא מיסי הייבוא ששולמו, אלא אם כן, נמצא פגם מהותי במוצר ושיש להחזירו לספק.

  תגובה
 • 16:00, 11 ביולי 2016

  אם כל ההצהרות היו נכונות והחבילה התקבלה אחרי כל חישובי המיסים וההנחיה שלו שלא יהיו תשלומים נוספים, אני חשבתי שהלקוח צריך לדעת כמה הוא משלם בקופה ולא אחרי שרכש את המוצר, והשתמש בו יגיעו לו אחרי זה חיובים נוספים שיהפכו את הרכישה ״ללא כדאית״

  תגובה
 • 07:50, 12 ביולי 2016

  האנאלוגייה של המכס כקופה רושמת בסופר, שגוייה ביסודה. פקודת המכס קובעת מפורשות שהבסיס למסוי הינו הסכום ששולם או אמור היה להיות משולם עבור המוצר המיובא. המשמעות היא לדוגמה שרכשת סלולארי נייד במחיר שנמוך בצורה משמעותית ממחיר שוק. המכס מכחינתו, ידרוש שבסיס המחיר למיסוי יהיה הערך שאמור היה להיות משולם, קרי הערך הריאלי.

  תגובה

שוקלים עיסוק יבוא מסין? תורכיה? מדינה אחרת?
הפורום יעסוק בסוגיות שונות בעולמם של העוסקים ביבוא ויצוא, סכסוכים מסחריים בינלאומיים, דילמות בקניין הרוחני, סחורות המובאות ביבוא אישי וכן בעולם המכס - בו כל אחד ואחת מאיתנו עוברים בשדה התעופה.