יבוא מקרנים קטנים מסין - פורום יבוא, יצוא ומכס

שאלה חדשה
 • אסף

  נשלח ע"יאסף 10:40, 9 באוגוסט 2016

  שלום, אני מעוניין בייבוא כמות מסחרית קטנה יחסית של מקרנים מסין מחיר כל מקרן הוא כ200 ש"ח והכמות שאני רוצה להזמין היא כ-30 מקרנים. פניתי לחברה בחו"ל וקיבלתי כל מיני תעודות ואישורים. שלחתי את זה למכון התקנים ואמרו לי שהבדיקה תעלה כ-2600 ש"ח במידה והמסמכים יהיו תקינים. רציתי לדעת: 1. האם המקרנים חייבים באישור מכון התקנים? שניהם יכולים להתחבר לחשמל - אחד באופן ישיר והשני באמצעות שנאי 12V 2. המקרנים האלה נמכרים בארץ - יכול להיות שהכניסו אותם ללא אישור מכון התקנים? 3. האם זה סביר לשלם 2,600 ש"ח לבדיקת סחורה בשווי 6000 ש"ח? אשמח לעצתכם, תודה

  השב
 • 11:40, 9 באוגוסט 2016

  הי. מה המינוח המדוייק באנגלית של המקרן שאתה מעוניין לייבא? למה שלחת ניירת למכון התקנים?

  תגובה
 • 11:45, 9 באוגוסט 2016

  היי עדי

  שלחתי להם מייל עם שאלה, ענתה לי מישהי בשם רחל ממש"י אלקטרוניקה, מכון התקנים הישראלי. פשוט שאלתי אותה מה נדרש והיא ענתה.. לא הגשתי שום טופס רשמי ואפילו לא הזדהיתי..

  הם נקראים MINI PORTABLE LCD PROJECTOR- משהו כזה...

  תגובה
 • 12:05, 9 באוגוסט 2016

  בכפוף לאמור בתוספת השנייה לצו ייבוא חופשי, נדרש אישור מכון תקנים לציודים שמוזנים ממתח נקוב העולה על 9 וולט או מוזנים ממתח נקוב שאינו עולה על 9 וולט, אך מיובאים עם ספק כוח.
  לסוגיית עלות הבדיקה, אין כל קשר בין עלות המוצר לעלות הבדיקה. הבדיקות במכון יקרות וברוב המקרים המעבדות לא מכירות בתעודות בדיקה חיצוניות ודורשות בדיקה נוספת ויקרה. במידה ויש לך בטחון מוחלט שמוצר זה (לא דומה, נראה כמו וכו) מיובא לארץ. תוכל לבקש מהמכון להשתמש בבדיקה קיימת בכדי להפחית עלויות. לצורך כך, עליך לדעת מהו המק"ט המדוייק עליו בוצע הייבוא של המתחרה בארץ. באתר של מכון התקנים יש לינק לכל המוצרים שאושרו על ידי המכון. תבדוק. במידה ותמצא את המוצר ברשימות המכון, תוכל לחסוך לפחות חלק מעלות הבדיקות.

  תגובה
 • 12:16, 9 באוגוסט 2016

  היי עדי,
  יש מתחרים בודדים שמוכרים את המוצר, אולי הם מזמינים בכמויות קטנות ללא בדיקה. אני לא מוצא באתר של מכון התקנים את המקרן (הרשימה מאוד דלה, יש המון מקרנים של חברות גדולות ומוכרות שלא נמצאים שם).
  אנסה לשאול שם אם אפשר לברר על הדגם.

  תודה על התשובה!

  תגובה

שוקלים עיסוק יבוא מסין? תורכיה? מדינה אחרת?
הפורום יעסוק בסוגיות שונות בעולמם של העוסקים ביבוא ויצוא, סכסוכים מסחריים בינלאומיים, דילמות בקניין הרוחני, סחורות המובאות ביבוא אישי וכן בעולם המכס - בו כל אחד ואחת מאיתנו עוברים בשדה התעופה.