יבוא מכונה ניידת תקנות יבוא - פורום יבוא, יצוא ומכס

שאלה חדשה
 • זאב

  נשלח ע"יזאב 21:38, 19 בספטמבר 2016

  ברצוני לייבא מכונה ניידת משומשת לשימוש אישי\עיסקי לא למכירה. נורא קשה לסווג אותה במדוייק במספר מכס.ישנן מספר אפשרויות סיווג וישנה אפשרות כי ידרש רשיון יבוא ממשרד התחבורה. במספר ביקורים במשרד התחבורה נדחתי כל פעם מסיבה שונה. פעם מסיבה "שלא ניתן לייבא מכונות משומשות" ופעם "לא ניתן ליבא מכונות שאין להן יבואן רשמי בארץ". כל ההתיחסות לא ניראת לי רצינית . האם ישנן תקנות ברורות לנושא מעבר לצו היבוא? הייתכן שהמשרד יכול לדחות בקשה ללא נימוק הולם ומתן סימוכין רלונטיים?

  השב
 • 09:35, 20 בספטמבר 2016

  קשה להתייחס לשאלתך מבלי להבין על מה מדובר. ברמה העקרונית אין מניעה מלייבא מכונות משומשות. בכדי להגיב בצורה מושכלת, עליך לפרט קצת יותר. מהי המכונה, שימושה וכו. כמו כן, עליך לקבל החלטה ברורה באם מדובר בייבוא אישי או מסחרי. לסוגיית חוקיות הייבוא, ישנם מספר רב של של חוקים, נהלים, תקנים בנוגע לייבוא ועל כן נדרשית התייחסות פרטנית לכל מוצר ומוצר. בכל מקרה, על פי חוק, מחובתו של משרד ממשלתי לתת תשובה מנומקת בכתב בתוך פרק זמן מוגדר, לכל פנייה בכתב.

  תגובה

שוקלים עיסוק יבוא מסין? תורכיה? מדינה אחרת?
הפורום יעסוק בסוגיות שונות בעולמם של העוסקים ביבוא ויצוא, סכסוכים מסחריים בינלאומיים, דילמות בקניין הרוחני, סחורות המובאות ביבוא אישי וכן בעולם המכס - בו כל אחד ואחת מאיתנו עוברים בשדה התעופה.