לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
שרון

יבוא תכשיטים במשלוח שלא עולה על 500$ לעוסק פטור ממס

שלום, שמי שרון ואני עוסקת פטורה ממס. ברצוני לייבא תכשיטי כסף מארצות הברית שעלותם $489.89  דמי המשלוח הם 44$ לצערי אין לי משקל אבל אני מאמינה שהמשקל לא עולה על קילו. קראתי שאם מזמינים בפחות מ500$- פטורים ממכס. עוד קראתי שהחישוב שעושים הוא מחיר המוצרים+דמי המשלוח ומוסיפים לזה 17% מע"מ. רציתי לדעת האם החישוב שקראתי נכון ואכן האם אני פטורה ממכס. בנוסף רציתי לדעת האם יש עוד מיסים שאני צריכה לשלם, ואם כן אז מהם ? (דמי שחרור ממכס/מס קניה וכו'..) תודה רבה לעונים.

עידן

שלום, ככלל המס על יבוא תכשיטי כסף הוא 12% בכפוף לחריגים ( ישנם גם פטורים ממכס או כאלה שמשלמים 8%), הכל תלוי בסוג המוצר וסיווגו עפ"י צו תעריף המכס והפטורים. הפטור שציינת לעיל חל ביבוא אישי בלבד ולא מסחרי. במקרה שלך, הינך בעלת עוסק פטור, לכן הפטור אינו חל עלייך. עפ"י הסכם הסחר עם ארה"ב, כדי שהטובין יהיו זכאים לפטור מתשלום מכס עליהם לעמוד בשלושה תנאים מצטברים שיפורטו כדלקמן: 1. הובלה ישירה מארה"ב 2. הטובין יהיו מיוצרים לפחות 35% מהמרכיבים בארה"ב. 3. יש להמציא תעודת מקור חתומה כדין ממדינת היצוא. במידה ותעמידי בשלושת התנאים המצטברים שפורטו לעיל תהיי פטורה מתשלום מכס, ותשלמי 17 % מע"מ בלבד על ערך הקניה +הובלה. במידה ולא תעמדי בתנאים, תשלמי 12% מכס (בכפוף לחריגים) בתוספת 17% מע"מ. בנוסף לתשלומי המסים שהינך חייבת לשלם, ישנם תשלומים נוספים כמו אגרת מחשב ובטחון, עמילות מכס אחסנה וכו'.

שרון

במה תלוי הסכום של אגרת מחשב ובטחון, עמילות מכס אחסנה וכו' ? איך אני יודעת בטוטאל כמה מיסים אאלץ לשלם ?

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום יבוא יצוא ומכס