שאלה בקשר לנישואין בחול ומעמד בישראל - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 00:14, 21 באוגוסט 2013

  שלום רב אני אזרח ישראל נוסע להתחתן ברוסיה בספטמבר עם בחורה רוסייה, יש לנו את הכל המסמכים הדרושים למשרד הפנים תעודת רווקות, תעודת יושר, תעודת לידה ותעודת הנישואין שנקבל. בסוף ספטמבר יש לי תור במשרד הפנים. השאלה שלי היא כזאת: לאחר פניות למשרד הפנים נאמר לי בפרוש שאני אגיע לארץ לבד ואגיש בקשה לאשרת כניסה + מתן מעמד. לאחר התייעצות בפורומים רוב שאנשים אומרים שעדיף להגיע איתה ביחד לארץ, כאשר היא מגיעה כתיירת עם כרטיס טיסה לחזרה. אני די לחוץ ולא מבין איך לפעול, האם להגיע איתה ביחד וללכת למשרד הפנים כשלושה ימים לאחר ההגעה? האם זאת עבירה על הנהלים של משרד הפנים? והאם יש לזה השלכות לקבלת מעמד בישראל? או לפעול לפי הנוהל: להגיע לבד להגיש בקשה ולהמתין לאישור כניסה? ( ממה שהבנתי התהליך ארוך יחסית ). תודה מראש!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו״ד דור פנק,מנהל הפורום

  11:38, 22 באוגוסט 2013

  שלום רב
  באופן כללי נוהל משרד הפנים דורש הזמנה מראש לבת זוג הבאה לישראל למטרת השתקעות יחד עם זאת הנוהל מכיר גם במקרה בו בן הזוג הזר נמצא בישראל.
  תשובה מפורטת ודרך פעולה מומלצת תקבל באופן פרטני לאור פנייתך לייעוץ אישי.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין יהושע פקס

מנהל הפורום: עורך דין יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.