האם נישואים באתיופיה חייבים אופסטיל ? - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • גדי

  נשלח ע"יגדי 11:21, 31 באוגוסט 2013

  התחתנתי באתיופיה וחזרתי לישראל ללא אישתי , ללא חתימה של משרד החוץ האתיופי ,והמשפטים והשגרירות ישראל באתיופיה שהגעתי להסדיר את מעמדי בישראל פקידי משרד הפנים אמרו לי צריך אישרור חתימה , מה צריך חוץ מתעודת נישואים? ומי צריך להיות חתום עליה בכדי שתהי חוקית? שאלה שניה האם אוכל להתחיל בנוהל בהזמנת אישתי מייד לאחר שאשנה את מעמדי וכמה זמן זה אורך ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

  15:11, 1 בספטמבר 2013

  שלום רב
  מעצם שאלתך אני מבין שאינך בקיא כלל באימות מסמכים לכן מומלץ לך לפנות לייעוץ פרטני על מנת לקבל הסבר מקיף כיצד לזרז את הליך הבאת אשתך לישראל שכן מדובר בהליך ארוך וסבוך , ידע מתאים ומוכנות יעזרו לך לקצר ההליכים שכן לא תעשה "טעויות נוספות" מעבר לאלה שעשית עד כה.

  באופן כללי , על מנת שמסמך רשמי כלשהו יוכר ע"י הרשויות בישראל יש לאמתו.
  על מנת להקל על התהליך ולקצר הליכים נחתמה בין מדינות שונות בעולם אמנת האג (אמנת אפוסטיל) , זה אומר שאם המדינה ממנה אתה מביא את המסמך חתומה על אמנת האפוסטיל (וגם ישראל חתומה על האמנה) יש להביא את המסמך עם חותמת אפוסטיל בלבד ולאחר מכן לתרגמו תרגום נטוטריוני לעברית בישראל.

  אתיופה אינה חתומה על אמנת אפוסטיל !!! ולכן יש לפעול בדרך הארוכה לאימות מסמכים:
  1. הנפקת המסמך הרשמי (לדוגמא תעודת נישואים)
  2. החתמת המסמך במשרד המשפטים האתיופי + משרד החוץ האתיופי.
  3. החתמת המסמך בשגרירות ישראל באדיס אבבה
  4. תרגום נוטריוני של המסמך לעברית.

  על מנת להזמין בת זוג יש לפעול לפי הנוהל רלוונטי להציג מסמכים רבים מאתיופיה בנוגע לאשתך וכן להביא הוכחות רבות על כנות הקשר כדי שמשרד הפנים יאמין שמדובר בקשר אמיתי, עצם הנישואים אינו עילה אוטומטית לקבלת אשרת כניסה עבור אשתך, יש להוכיח כנות הקשר בראיות חיצוניות, להציג מסמכים רבים מאומתים ולעבור שימוע הן אתה והן אשתך.
  אנו כאן לרשותך,
  שנה טובה
  עו"ד דור פנק

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין יהושע פקס

מנהל הפורום: עורך דין יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.