זמן ההמתנה לרישיון ישיבה א/5 - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • עומר

  נשלח ע"יעומר 22:35, 7 באוקטובר 2013

  שלום למנהל הפורום! בת זוגי קיבלה אשרת שהיה ב/1 על סמך חיים משותפים בתאריך 20/08/2012 למשך שנה. בתאריך 20/02/2013 התחתנו, ומייד הגשנו את המסמכים למשרד הפנים, הפקידה אמרה לי שזה בדיוק יוצא 6 חודשים לבדיקת כנות הקשר ושהמצב שלי הוא בבירור ולא אוטומטי הופכים אותי ל"נשוי". לפני תום 6 חודשים, הפקידה היתה בחופשה ומשרד הפנים לא שלח לנו שום עדכון או הזמנה לפגישה כלשהי . מיוזמתי ניגשתי לשם ואותה פקידה קבעה לנו תור בעוד שבועיים, בטופס מועד הפגישה לא ציינה אילו מסממכים עלינו להביא לה. היא ראיינה אותנו כל אחד בנפרד, וגם סיפקתי כל מסמך שהיא דרשה. אמרה לי שהיא תייצר איתי קשר, אבל לא עשתה. שלחתי לה פקס והיא לא ענתה. לפסוף התקשרה אליי וביקשה שאבוא אליה. הלכתי, ישבתי וחיקיתי מולה שעתיים. היא פשות נתה לי תור בעוד שבועיים כלומר ב 20/10/2013. שאלתי אותה האם היה צורך לבוא עד לכאן במקום לקבוע לי תור בטלפון או בפקס, היא לא סיפקה לי תשובה. השאלה שלי היא: האם מותר לה לסטות מהנוהל , למרות שלא חסרים מסמכים, ותמשוך לנו זמן, כלומר הספירה למקסימום מתחילה מיום הנישואים עד 6 חודשים. אשתי לא יכולה לצאת מהבית כי אין לה אישור שהייה. החשש שלי הוא ואם נניח שהפקידה תנפיק לה את הרישיון, אזה תאריך היא צריכה להדפיס עליו?: 20/08'/2013 או 20/10/2013? הרי שזה חודשיים הם כלכך יקרים עבורנו. תודה לך מנהל הפורום.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

  13:57, 10 באוקטובר 2013

  שלום רב
  בהתאם לנוהל, מי שמתחתן מצבו האישי הופך ל"בבירור" למשך 6 חודשים ולאחר מכן יש לשנות את מצבך האישי לנשוי.
  ככלל, הייתם צריכים להתעקש על הארכת ה ב/1 או על קבלת א/5 אבל בכל מקרה אין לכם מה לדאוג, אשתך יכולה להסתובב אך עליה להסתובב על דרכונה ועם הקבלה הצהובה שהגשתם שכך הסטאטוס הוא "הגשת בקשה" והיא ממתינה לתשובה.
  התאריך שניופק על הבקשה הוא שנה מתאריך מתן האשרה לדוגמא מיום 20/10/2013 עד ליום 20/10/2014.
  אם תיתקלו בבעיה או עיכוב בלתי סביר אנו כאן לרשותכם.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יהושע פקס

מנהל הפורום: עו"ד יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.