אבדן / גניבת דרכון ותעודת זהות - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • חגי

  נשלח ע"יחגי 09:52, 17 באוקטובר 2013

  בן זוגי (בעל אזרחות רוסית) נמצא בסוף ההליך למעמד מדורג. (הוא נמצא בארץ 16 שנים) מתוכם 7 שנים במעמד הנוכחי ואנו בסיום ההליך לקבלת אשרת קבע. למזלנו הרע הוא כוייס ונגנב דרכונו הרוסי ותעודת הזהות הישראלית שתקפה עד דצמבר 2013. הויזה שלו מסתיימת במהלך דצמבר. הגשנו בקשה לקבלת דרכון רוסי חדש בקונסוליה - וזה יקח כ 3 חודשים. עד אז לא רוצים לנפק לו תעודת זהות ואני חושש שגם לא יטפלו בהארכת הויזה, וחוששני שיאבד את אישור העבודה שמסתיים אז גם כן. ממש תסבוכת בירוקרטית. מה עושים???

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו״ד דור פנק,מנהל הפורום

  09:25, 22 באוקטובר 2013

  עדכנו את משרד הפנים, הגישו תלונה במשורה על אבדן/גניבה ואם יש לט צילום של המסמכים הקודמים יוכל להסתובב איתם עד להגעת הדרכון החדש.
  חשוב לוודא שזה יעודכן במערכת אביב של משרד הפניםעל מנת להמנע מאי נעימויות / מעצר.

  תגובה
 • 12:24, 22 באוקטובר 2013

  תודה רבה על תשובתך. אכן נבקש כי ירשם במערכת "אביב" גם אישור משטרה יש לנו. (אף תורגם ונעשה אפוסטיל לקונסוליה).
  ברצוני עם זאת לחדד מעט - בנושא המדיר שינה מעיני - מה נעשה בין מועד פקיעת הויזה (אמצע נובמבר) לקבלת הדרכון החדש (צפי של אמצע דצמבר - אמצע ינואר)?

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין יהושע פקס

מנהל הפורום: עורך דין יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.