לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
שני

רישום נישואים וגירושים במשרד הפנים

התחתנתי אזרחית בארצות הברית ולאחר כמה שנים התגרשתי בארץ ברבנות. מעולם לא נרשמנו במשרד הפנים כנשואים וגם לא כגרושים. עכשיו כשאני רוצה לרשום את הגירושים שלי במשרד הפנים עם התעודת גירושין שקיבלתי מהרבנות אני צריכה קודם לרשום את הנישואים שלי. השאלה שלי היא כזו, האם אני חייבת לבוא למשרד הפנים עם הגרוש על מנת לרשום את הנישואים והגירושים או שאני לא חייבת לבוא איתו ואוכל לעשות זאת לבד. אשמח לתשובה! תודה ( כי אני יודעת שעל מנת לרשום נישואים במשרד הפנים צריך את נוכחות שני הבני זוג ועל מנת לרשום גירושים אפשר שרק אחד יגיע, אז מה עושים במצב שצריך לרשום נישואים וגירושים באותו זמן?)

עורך דין יהושע פקס

שני שלום, עפ"י חוק היה עליכם לדווח על הנישואין בתוך 30 יום. עצם העובדה שלא עדכנתם הנישואין האזרחיים במרשם האוכלוסין עלולה ליצור בעיות מסוימות ורצוי שתהיי מעודכנת על חוק זה מראש. יחד עם זאת, ניסיוני מלמד כי בפועל לא נאכפת ענישה כלשהי. ולשאלתך, עפ"י נוהל טיפול בשינוי פרטי מצב אישי , כשמדובר על עדכון משרד הפנים בנושא נישואין – כאשר שני בני הזוג הם אזרחי ישראל, הרישום יכול להיעשות ע"י כל אחד מבני הזוג עבורו ועבור בן/בת זוגו, כאשר אחד מבני הזוג הוא אזרח זר, נדרשת התייצבותו של בן הזוג שהוא אזרח ישראלי. בנוגע לבקשה לעדכון גירושין – נוכחות אישית חובה של שני בני הזוג. נוהל טיפול בשינוי פרטי מצב אישי - נישואין/גירושין שנערכו בחו"ל בקישור הבא לעיונך: https://bit.ly/2KfvBeo בברכה, עו"ד יהושע פקס

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום משרד הפנים