open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 19 באוגוסט 2019

            הוצאת דרכון לילדה שאני המשמורנית המלאה שלה

            אני אם חד הורית עם צו בית בית דין שאני המשמורנית המלאה שלה והיא בחזקתי..הילדה ראתה את האב בעבר במרכזי קשר ואז הוא ניתק קשר וכעת כבר לא רואה אותו שנתיים..
            השאלה שלי היא האם אני יכולה לגשת להוציא לה דרכון לבד בלי בעיות או שצריך גם הסכמה שלו או חתימה שלו?

            19 באוגוסט 2019
          • מנהל הפורום עורך דין יהושע פקס 20 באוגוסט 2019

            טליה שלום,

            במידה וקיים הסכם גירושין או פסק דין הקובע כי המשמורת הבלעדית על הילדה היא שלך, לא נדרשת הסכמת האב ויש באפשרותך להנפיק הדרכון לילדה.

            תוכלי לקרוא עוד בנושא "זכאות הורה גרוש המחזיק בילדים – אפוטרופסות בלעדית", סעיף 4.13 בנוהל הטיפול בבקשה לדרכון/תעודת מעבר לקטין:

            https://www.gov.il/BlobFolder/policy/passport_minor_procedure/he/3.2.0002.pdf

            בברכה,
            עו"ד יהושע פקס

            20 באוגוסט 2019
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form