חיים משותפים - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • אביטל

  נשלח ע"יאביטל 15:32, 29 בדצמבר 2013

  שלום רב, אני אזרחית ישראלית החיה עם נכרי בארץ. לפני כחמישה חודשים התחלנו בהליך "חיים משותפים" ואף היינו במספר ראיונות. היום היה לנו ראיון נוסף במטרה לקבל המשך שהיה בארץ ואולי אף אשרת עבודה. בנוסף למה שצירפתי בפעמים הקודמות היום הבאתי תמונות משותפות נוספות, מכתבי המלצה מחברים וכו' ושוב זה לא מספיק. הראיון היום התבצע על הצד הרע כשהמראיינת הבהירה לי היטב את דעתה שהבאתי את בן זוגי כ"מטפל לאימי" על אף שהיא עצמאית לחלוטין, זאת מכיוון שבן זוגי קורא לאמי אמא מתוך כבוד הנובע מדתו וציינה בפניי "פעם הבאה שאתם מתכוננים עשו זאת היטב". כמובן שהכל שקר מוחלט. לא קיבלנו הארכת ויזה אלא כתבה על הקבלה עבור הבקשה כי הוא נמצא בטיפול. האם יש באפשרותי להתלונן על הדברים הקשים שהמראיינת אמרה לי? האם יש אפשרות ערעור במידה ולא יאשרו לו? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

  13:22, 31 בדצמבר 2013

  שלום רב
  התופעה של פקיד המחווה דעתו האישית מוכרת ופסולה גם יחד וכמובן שניתן לערער על החלטת הפקיד אם ההחלטה היא שלילית.
  מומלץ להכין תיק המלא בראיות חיצוניות המעידות על הקשר הזוגי בשונה מקשר של מטפל של אימך כפי שנטען ע"י הפקידה.
  לכל עניין או הבהרה אני כאן לרשותך.

  תגובה
 • 09:49, 1 בינואר 2014

  תודה רבה על תשובתך. אמתין לתשובה ואז אראה איך להמשיך הלאה.

  תגובה
 • 08:26, 13 בינואר 2014

  בוקר טוב,
  אתמול קיבלתי תשובה בדואר שלילית כמובן כמו שידענו לאחר הראיון עם המראיינת השלילית. בין יתר הנימוקים שלהם לסירוב הם טוענים כי "קיים ביניכם פעם גילים של כ- 10 שנים" לעניות דעתי פוגעני ומעליב, וכן "למעט מספר תמונות והמלצות ממכרים לא הוצגו בפנינו הוכחות אובייקטיביות כלשהן המעידות על הקשר הזוגי הנטען". המצאתי גם חשבונות על שיחות שביצענו בין המדינות. ביקשתי שיבואו לראות כיצד אנחנו חיים בכל זמן שירצו. מה עוד? כמו כן הם כותבים כי עליו לעזוב את הארץ תוך 14 יום מתאריך החלטה זו דהיינו 5.1.14 כאשר עברו 7 ימים עד שקיבלתי את המכתב. הדברים לא הגיוניים. ברצוני לערער עוד היום למנהל/ת הלשכה (מאחר ומרכזת האשרות כתבה תשובה זו). הם כותבים לי שניתן להגיש ערעור אחד בלבד על גורם מגורמי הרשות. אנא עזרתך הדחופה מה לעשות.

  תודה רבה

  תגובה
 • 11:56, 13 בינואר 2014

  הייתי ומסרתי את הערעור. נאמר לי שבכל מקרה עליו לצאת את הארץ תוך 7 ימים. מה לעשות?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

  14:01, 13 בינואר 2014

  שלום רב
  ההמלצה העקרונית שלי היא תמיד לפנות לייעוץ משפטי לפני פניה למשרד הפנים בבקשות כאלה על מנת לבוא מוכנים ועם מלוא ההוכחות הנדרשות. בשלב זה מומלץ ייעוץ פרטני על מנת לבחון מה נעשה עד כה וכדי לדאוג להגיש ערעור מתוקן ומפורט עם ההוכחות הרבות הנדרשות על מנת לשכנע את מנהל הלשכה לשנות את החלטת הפקיד המטפל.
  ההמלצה העקרונית היא להביא הוכחות נוספות כתמיכה בערעור וכמובן לגשת למנהל הלשכה ולדרוש הארכת האשרה עד למתן החלטה סופית בבקשה.
  אם הערר ידחה ניתן להגיש השגה לוועדת ההשגה לזרים , ההשגה צריכה להיות מנומקת ומפורטת.
  בהצלחה

  תגובה
 • 14:03, 13 בינואר 2014

  עניתי לך בהרחבה בהמשך הדברים

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יהושע פקס

מנהל הפורום: עו"ד יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.