בחירות מקומיות - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • תומר

  נשלח ע"יתומר 11:58, 13 בינואר 2014

  שלום, רציתי לדעת כמה דברים בנוגע האפשרות לרוץ לבחירות מקומיות. יש בחירות בנובמבר הקרוב לירוחם וברצוני לרוץ שם באחת המפלגות, אך כרגע אני עוד רשום במשרד הפנים שאני גר בעיר אחרת. 1. האם יש מינימום זמן שצריך לגור לפני הבחירות בשביל לרוץ? אם כן, כמה זמן לפני הבחירות אני צריך לגור בעיר (במקרה הזה, בירוחם) בשביל שאני יוכל לרוץ באחת המפלגות? (לא לראשות העיר). 2. האם זה שבחרתי בבחירות באוקטובר האחרון בעיר שבה אני גר כעת, מונע ממני לנסות להיבחר בירוחם?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

  13:57, 13 בינואר 2014

  שלום רב
  איני מכיר הגבלה של מינימום זמן של מגורים על מנת להבחר באחת המלגות , המגבלה המוכרת לי ומצויינת בנוהל שינוי מען היא ברשויות המקומיות שבהן מספר התושבים קטן מ 15,000- שם בכל בקשה לשינוי מען אליהן בשישה חודשים הסמוכים לבחירות, יש לדרוש מהמבקש הוכחות ממשיות לשינוי המען המבוקש (חוזה רכישה או חוזה שכירות), ואם אין - יש לדרוש תצהיר בדבר שינוי המען.
  בהצלחה והבא עימך הוכחות על מעבר לירוחם.

  תגובה
 • 15:51, 13 בינואר 2014

  תודה רבה!
  והאם זה שבחרתי בבחירות האחרונות באוקטובר בעיר שבה אני גר כעת, מונע ממני לרוץ באחת המפלגות בירוחם?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

  20:59, 21 בינואר 2014

  אני לא מכיר מניעה לרוץ למפלגה קיימת או להתאגד במפלגה המתמודדת לרשות המקומית כל עוד אתה עומד במגבלות שציינתי אך מומלץ לבדוק את ישירות מול רשם המפלגות או הגוף בו אתם רושמים את המפלגה המתמודתת לבחירות

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין יהושע פקס

מנהל הפורום: עורך דין יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.