• עדן

  נשלח ע"יעדן 17:28, 12 בפברואר 2014

  שלום, אנחנו נשואים מ 1998. חיינו בארץ (היינו בתהליך מול משרד הפנים) שנה וב 1999 עזבנו וחזרנו לחיות בישראל ב 2009. באוקטובר האחרון הגשנו בקשה לאזרחות עבור בעלי ונדחנו, למרות שעמדנו בכל הדרישות מבחינת זמנים, ואחרי נישואים של 13 שנה לא הגיוני לפקפק בכנות הקשר שלנו. כמובן שלא קיבלנו שום מכתב מנומק למה נדחתה הבקשה. בתקשורת עם זוגות מעורבים אחרים הבנו שבאופן די שרירותי הועדה בכל לשכה מחליטה כרצונה. שתי שאלות אם כך: 1) האם ניתן לעשות משהו לשינוי החלטת הדחייה 2) אם הלשכות לא מתנהלות לפי הנהלים המפורסמים של משרד הפנים, האם יש עילה לתביעה יצוגית? תודה !

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

  12:12, 17 בפברואר 2014

  שלום רב
  באופן כללי יש לבדוק מהי העילה בגינה לא אושרה קבלת האזרחות וכמובן שניתן להגיש בקשה חדשה לצורך שינוי החלטת הדחייה.
  הלשכות אמורות לפעול לפי האמור בנהלים אלא שיש נהלים פנימיים שאת לא חשופה להם ולכן יתכן והבקשה סורבה יש לערוך בדיקה פרטנית.
  איני חודש שיש מקום לעילה של תביעה ייצוגית - זו לא הדרך.
  בייעוץ אישי נוכל לקבל פרטים נוספים ולבדוק מה עילת הסירוב האם מדובר במניעה עקרונית או בכשל טכני.

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין יהושע פקס

מנהל הפורום: עורך דין יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.