פתיחת תיק חיים משותפים - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
  • נועה

נשלח ע"ינועה 10:45, 22 ביוני 2014

שלום, אני ובן זוגי מתכוונים להגיש בקשה לפתיחת תיק חיים משותפים. הכרנו לפני שנה בבית מלון בו עבדנו יחד. חיינו בו יחד במשך 6 חודשים, אבל אין לנו חוזה שכירות ותשלומים שוטפים כי המלון הקצה לנו מגורים. (יש בידי אישור מהמעביד על המגורים המשותפים שלנו). כשנגמרה לו ויזת העבודה לפני 3 חודשים הוא חזר לברזיל, ואני עדיין עובדת פה עד ספטמבר. אנו רוצים להגיש את הבקשה באוקטובר, כך שטרם יהיו לי חשבונות רבים על הדירה שנשכור כשאסיים את החוזה בבית המלון. אני רוצה לציין שאני בת 23, והוא בן 28, ואני מתחילה ללמוד לתואר ראשון באוקטובר הקרוב. האם עובדות אלו עלולות למנוע ממשרד הפנים לאשר את שהייתו של בן זוגי בארץ? בתודה, נועה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

12:04, 22 ביוני 2014

הזמנת בן זוג מברזיל היא עניין לא פשוט אך אפשרי, משרד הפנים נוטה להעריך קשיים ויש להמציא הוכחות רבות על הזוגיות, קשר רציף כשהוא בחו"ל, ואת כל המסמכים.
    אני מזכיר כי הוא לא יכול להגיע לישראל כתייר אלא יש צורך להזמינו מראש ויש תורים רחוקים לכן יש לתכנן את לוחות הזמנים בקפידה נשמח להעניק לך ייעוץ אישי על מנת להבהיר את הדרך הטובה ביותר ולקצר את ההמתנה לתשובה.

תגובה
מנהל הפורום:עורך דין יהושע פקס

מנהל הפורום: עורך דין יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.