מה זה תעודה (לידה ונישואין) מקורית? - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
  • אביטל

נשלח ע"יאביטל 07:28, 29 באוקטובר 2014

שלום! התחתנתי עם גבר טורקי ואני מנסה לקבל עבורו אישור כניסה לארץ. ברשימת מסמכים שאני צריכה להביא היה רשום שצריך להביא תעודת לידה מקורית ותעודת נישואין מקורית. כשביקשנו את זה בטורקיה, הם הדפיסו לנו מסמך 1 שנקרא : אישור ממרשם האוכלוסין (תעודת לידה) ומסמך שני שנקרא : אישור ממרשם האוכלוסין (תעודת נישואין) כשהבאתי אותם נאמר לי שאישור מרשם אוכלוסין זה לא תעודות מקוריות. וצריך להביא את התעודות עצמן. תעודת לידה של בעלי נעבד ואין באפשרותינו להביא. שאלתי היא האם אישור ממרשם האוכלוסין מהווה תחליף למסמך מקורי באופן כללי, ובפרט כשתעודה מקורית נעבדה? תודה רבה! אביטל

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

21:15, 29 באוקטובר 2014

אביטל שלום
    ברוכה הבאה לעולם הבירוקרטיה הבלתי נלאית.. אך אני כאן לרשותך.
    יש להביא תעודת לידה, אם אבדה להביא העתק תעודת הלידה ולאמת אותו בשרשרת האימות וכן תרגום נוטריוני.
    יש להביא את תעודת הנישואים - התעודה בה נרשם שאתם נשואים - כפי שניתן לקבל בכל מדינה בה נישאים , מעבר לכך יש להמציא תעודה על מצב אישי קודם.. להראות שהיה "פנוי" לפני הנישואים.
    נראה שאת זקוקה לייעוץ אישי , אל תהססי לפנות אלינו לכל שאלה או הבהרה פרטנית.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יהושע פקס

מנהל הפורום: עו"ד יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.