האם להתחתן לפני פתיחת תיק במשרד הפנים או אחרי - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 22:08, 28 בפברואר 2015

  שלום, אני ילידת הארץ ובן זוגי עם אזרחות זרה. כרגע הוא בארץ, הארכנו לו ויזת תייר עד לפגישתנו במשרד הפנים עוד כחודשיים. הפקידה במשרד הפנים ייעצה לי, לצאת מהארץ להתחתן לדוגמא בקפריסין לפני הפגישה, לחזור לארץ לבד לפגישה במשרד הפנים עם כל הניירת הדרושה ממולדתו, תעודת נישואין, תמונות להוכחת הקשר וכו'. הוא ימתין בקפריסין כשבוע- עשרה ימים, ואז יאשרו לו כניסה לארץ. שאלתי היא האם כדאי לסמוך על משרד הפנים שיאשר לו כניסה לארץ תוך כשבוע- עשרה ימים, או שזה עלול לקחת זמן ארוך יותר. או עדיף להגיע לפגישה במשרד הפנים יחד עם כל הניירת ואז לבקש מהם אישור לצאת להתחתן והבנתי שהם מסדירים לו מראש אישור כניסה לארץ, וכך אין סיכון שהוא ישאר בחו"ל ולא יתנו לו לחזור. בתודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

  19:53, 2 במרץ 2015

  שלום רב
  ממליץ בחום על ייעוץ פרטני שכן אם תצאו לחו"ל להנשא בעלך הטרי יישאר בחו"ל כחודשיים שלושה... ואם ינסה להכנס לישראל כתייר כניסתו תסורב, הוא יהיה במתקן מסורבים (מתקן כליאה בנתב"ג בו ממתינים עד לגירוש מישראל) עד לטיסתו ולא יוכל להכנס כ 10 שנים שכן יכלל ברשימת מוגבלי הכניסה לישראל. ניתן יהיה לאחר מכן לטפל בהזמנתו מראש אך זה מסבך את ההליך.
  המידע שקיבלת לא מדוייק כלל ואת צפויה לסיבוכים ולהוצאות מיותרות.
  לשאלתך הנוספת, לא נותנים אשרת חוזר למי שרוצה לצאת על מנת להנשא - זה בניגוד לנהלים.
  ממליץ על תיאום ייעוץ על מנת שנסייע לכם להשאירו בישראל ולהתחיל בהליך אף ללא נישואים ולאחר שהבקשה תאושר תוכלו לצאת יחד להנשא בזמנכם החופשי ובבטחה.
  תוכלי ליצור קשר בטלפון 03-5167711 במשרדנו ונשמח לסייע.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יהושע פקס

מנהל הפורום: עו"ד יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.