• נתי

  נשלח ע"ינתי 19:15, 10 באוקטובר 2012

  שלום יש לי מספר שאלות לגבי המעמד הזה רציתי לדעת עובדת זרה פיליפינית שעובדת עם רשיון כבר 8 שנים עם ויזה והכל לפי החוק מה צריכה לעשות כדי לקבל מעמד א5.? יש לה חבר ישראלי ורוצים להתחתן איך עובד כל התהליך בדיוק ,מה צריך לעשות? מה הסיכויים? אשמח לתגובה והסבר מפורט לאחר קבלת מעמד זה הכוונה היא להמשיך לגיור תודה לעוזרים

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

  10:13, 11 באוקטובר 2012

  שלום רב,
  מעמד א/5 הוא תעודת תושב ארעי (תעודת זהות התקפה לשנה) מעמד זה ניתן לקבל כחלק מההליך המדורג כאשר מדובר באשרת שהיה בישראל על בסיס זוגיות / נישואים.

  במקרה שלך בת הזוג לא יכולה לקבל א/5 לפחות לא בשנים הקרובות ועצם זה שהיא כשמונה שנים בישראל לא עוזר לה.

  באופן כללי - אשרה על בסיס חיים משותפים ההליך המדורג אורך כ 7 שנים שלאחריהם ניתן להגיש בקשה למעמד תושב קבע ובאשרה על בסיס נישואים אזרחיים ההליך המדורג אורך כ 5 שנים שלאחריהם ניתן להגיש בקשה להתאזרח.
  למידע נוסף ומפורט אמליץ לכם לפנות לייעוץ אישי פרטני שאם לא כן היא עלולה להשאר קרחת מכאן ומכאן, אשרת העבודה שלה תבוטל והיא תישאר ללא מעמד.
  ייעוץ משפטי נכון וידיעת נהלי משרד הפנים והדרישות תגדיל את סיכויי קבלת הבקשה.
  בהצלחה

  תגובה
 • 14:33, 11 באוקטובר 2012

  אבל היא בקשר עם ישראלי כבר 7 שנים וזה למטרת נישואים

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יהושע פקס

מנהל הפורום: עו"ד יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.