תעודת יושר ואגרות - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • צבי

  נשלח ע"יצבי 23:54, 2 במאי 2015

  1.תקפותה של תעודת יושר שהוצאה בתאילנד - האם קיים סימוכין בכתובים לגבי תקפותה של תעודת היושר . מנהלת האזור מתעקשת על 3 חודשים .הסניף המקומי מאשר בשיחה במשרדו (שיחה מוקלטת) 6 חודשים . הקונסוליה בבנגקוק מתעקשת אף היא על 3 חודשים . לא מצאתי באתרים השונים כל התיחסות לנושא זה ץ 2.נוהל 5.2.0008 - אשתי בארץ במעמד תיירת ב2 .הוגשו כל המסמכים הרלוונטיים ולא נמצא פגם . בסעיף ד.2.א רשום כי לאחר שהומצאו במלואם מסמכי הסף ניתן לאשר למוזמן רשיון ישיבה ב1 . משרד הפנים המקומי טוען כי המוזמן יקבל ב1 רק לאחר הראיון . כל המסמכים הוגשו עוד בחודש פברואר ש.ז ועדיין אין זימון לראיון . מה דעתך?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

  14:13, 3 במאי 2015

  דרישה היא לתעודת יושר מעודכנת על מנת למנוע מצב בו בוצעו עבירות כשבת הזוג בחו"ל.
  אם בת הזוג בארץ הרי שלא משנה תאריך הוצאת התעודה כי היא פה... אם מראש הגשתם תעודה עם תאריך לא מעודכן, תוציאו חדשה אחרת הבקשה תתעכב.
  אכן הנוהל אומר שניתן לתת בזמן הבדיקה ב/1 אך מבחינתם הבדיקה לא נערכה עד אחרי השימוע אם אתה מעוניין ניתן לערער על כל החלטה שלא לרוחך אך מדובר בהליך שלוקח זמן, לפעמים כדאי להיות חכם ולא צודק..
  בפועל מקבלים ב/1 אחרי שימוע בהנחה ועלה יפה ורק אחרי 6 חודשים עם ב/1 משדרגים לאשרה מסוג א/5 גם כאן בהנחה ולא היו בעיות מיוחדות.
  למידע נוסף פנה לייעוץ פרטני.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יהושע פקס

מנהל הפורום: עו"ד יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.