עובד זר בהייטק - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • גרי

  נשלח ע"יגרי 19:42, 26 ביולי 2015

  שלום רב, אודה לתשובה מוסמכת: אזרח זר, לא יהודי, הגיע לארץ בעקבות בת זוג ישראלית ומתחיל ללמוד כאן (התקבל ללימודים במכללה וקיבל ויזת לימודים). האזרח הזר (ממדינת חבר העמים לשעבר), עובד הייטק, עבד בשנים האחרונות בסניף מקומי של חברה ישראלית. כשהגיע לארץ הוא ממשיך לעבוד בחברה הישראלית, כאילו למעשה הוא נמצא במדינתו, היות וכל העבודה מתבצעת דרך האינטרנט ובעצם הוא יכול לעבוד מכל מקום. האם הדבר חוקי? ואם כן האם יוכל להמשיך לעבוד גם כשיתחיל ללמוד? אם לא חוקי, מי הגוף שעוסק בעניינים אלה וכיצד ניתן להסדיר את העניין? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו״ד דור פנק,מנהל הפורום

  20:06, 26 ביולי 2015

  שלום רב
  המקרה הנו מקרה מיוחד המצדיק ייעוץ פרטני אנא צור קשר בטלפון 03-5167711 ונשמח לסייע לכם.
  באופן עקרוני, זר הנמצא באשרת סטודנט אינו רשאי לעבוד יחד עם זאת מאחר ויש לו בת זוג נוכל לסייע לו לקבל אשרת עבודה שאינה מוגבלת מכוח הזוגיות (עם או ללא נישואים) אך יש לפעול בתבונה.
  צרו קשר ונבהיר את הפרטים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יהושע פקס

מנהל הפורום: עו"ד יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.