תייר בעל רשיון עבודה - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • אנונימי

  נשלח ע"יאנונימי 09:06, 3 בפברואר 2016

  שלום רב כמה שאלות בענין הנ"ל בבקשה:תייר בעל רשיון עבודה לשנה שלו יש בת זוג ישראלית ומתנהלים מול משרד הפנים לצורך חיים משותפים) : 1. ביטוח רפואי הכוונה לשרותי קופ"ח? האם המעסיק אמור לעשות את הביטוח הרפואי או התייר ? במידה והמעסיק עושה האם צריך/מותר לו לחייב את העובד בעלויות הביטוח? 2. האם מס עבור "עובד זר" יוטל על המעסיק? במידה וכן יש דרך לבטל מס זה? (הבנתי מקריאה באינטרנט שהתשובה כן לגבי המס וביטולו אבל רוצה מאוד לשמוע תשובה וודאית ואולי גם הכוונה ) תודה מראש ובברכה השואלת

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

  10:29, 15 בפברואר 2016

  תייר בעל רשיון עבודה " ב/1 כללי שאינו מוגבל " בד"כ זוכה באשרה זו מכוח זוגיות עם ישראלי בלבד (יתר התיירים בעלי אשרות העבודה מוגבלים לדוג' עובד סיעוד או תעשיה ואסור להעסיקם)
  מסחיהת ביטוח רפואי יש לבטחו בביטוח רפואי פרטי, מרבית קופות החולים עובדות עם ביטוחים פרטיים במקביל.
  השאלה האם חובהת הביטוח היא על המעסיק או על העובד היא שאלה שנויה במחלוקת ואין תשובה חד משמעית.
  כשמדובר בעובד זר סיעודי, יש חובה על המעסיק.
  כשמדובר באשרת עבודה פתוחה ב/1 כללי שהיא חלק מההליך המדורג לקראת קבלת מעמד שת תושב ארעי לרוב העובד מקבל תנאים של עובד ישראלי ומשלם על עצמו.
  יובהר כי העובד זכאי לכל התנאים הסוציאליים כמו עובד ישראלי!!

  בנוגע לסוגיית המס, יש לפנות לרו"ח או לעו"ד המתמחה בדיני מיסים.

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יהושע פקס

מנהל הפורום: עו"ד יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.