לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
דורון

מה הפרוצדורה לקבלת אשרת ביקור לבת זוגתי ?

אני כיום חי בתאילנד כחצי שנה במרץ הקרוב מתחתן כאן ומעוניין להגיע לארץ עם אשתי למטרה אחת בלבד- לעשות אירוע חתונה גם בארץ ואחר כך לחזור חזרה לתאילנד היא מעולם לא ביקרה בארץ פניתי היום למשרד הפנים דרך זימון התור באתר שלהם, הם חזרו אלי הרגע והסבירו לי דברים שלי נשמעים מגוחכים נאמר לי שאמא/אבא שלי לא יכולים להזמין אותה לארץ ולחתום ערבות כלשהי על מנת שלא תישאר בארץ, את התהליך הזה אך ורק אני באופן פיזי יכול לעשות! בנוסף אומרת שאני צריך להזמין תור אצלם כדי להגיע להגיש את הבקשה, התור הראשון שיש לה הוא ב29 למאי! למה ערבות מהמשפחה שלי לא מספיקה ? למה צריכים לגרום לי להגיע לארץ בשביל לטפל בניירת ולמה לעזאזל זה צריך להתעכב כמעט חצי שנה! תיארתי לעצמי שזה יהיה מייאש כמו כל התנהלות מול משרדי הממשלה אבל לא חשבתי שעד כדי כך, אני קרוב מאוד להחלטה פשוט לוותר על הביקור בארץ ולהמשיך את חיינו המשותפים כאן. בסוף השיחה היא אמרה לי שאני יכול לנסות לפנות לשגרירות ישראל בבנגקוק, העניין הוא שהם הראשונים שפניתי אליהם וקיבלתי נפנוף מהם לפנות למשרד הפנים בארץ. מה אני יכול לעשות ?

יהושע פקס, עורך דין

שלום דורון, אכן ההתנהלות מול משרד הפנים יכולה להוית מתסכלת מאוד. נראה כי החשש הקיים אצל פקידי משרד הפנים הוא שאשתך תשתקע בישראל. הבקשה לכם לא נכנסת לאף קטגוריה מוכרת, לכן ככל הנראה, לא יודעים מה לעשות. ההצעה של פקידי משרד הפנים היא הזמנת בת זוג לחיים משותפים בישראל, זו פרוצדורה ארוכה ומתישה, ובעיקר מיותר במקרה שלכם, כי זה לא מה שאתם צריכים או רוצים. נשמח להיפגש עם בני מהשפחה שלך בישראל, על מנת לראות האם נוכל לסייע. בברכה, יהושע

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום משרד הפנים