דרכון לילד שהוריו גרושים - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 17:56, 25 ביוני 2012

  שלום. הבן שלי בן 9 ובאוגוסט עומד לפוג 5 השנים של הדרכון. בפעם שעברה לפני 5 שנים הייתי צריכה לבקש מבעלי לשעבר שיחתום על מסמך במשרד הפנים שהוא מאשר ואז הלכתי להוציא דרכון. האבא לא רואה את הילד מאז הגירושים כבר 7 שנים. אין קשר טלפוני. אין ביקורים אין כלום. הוא החליף מזמן טלפונים. אין לי מושג איפה הוא גר ואיפה הוא. מה אני יכולה לעשות כדי לחדש דרכון לבדי במשרד הפנים? נאמר לי שאפר לגשת לבית משפט לענייני משפחה. האם זה נכון? ומה עלי לעשות שם? איזו בקשה לבקש ואיזה טפסים צריך להביא איתי? בהסכם הגרושין רשום שהילד במשמורת של האם עד גיל 18. אין סעיף של דרכונים או דברים אחרים

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

  04:09, 9 בדצמבר 2015

  לגשת למשרד הפנים ולמלא טופס להארכת דרכון, להביא איתך את פסק הדין שבו המשמורת היא שלך ולחתום על הצהרה שאין קשר עם האבא ובאת רק לחדש דרכון.
  אם הם יתעקשו רק אז לפנות לבית משפט לענייני משפחה ולבקש סעד הצהרתי בנושא.
  אם לא תעלי את זה ותלכי למנהל הלשכה יש סיכוי גודל שזה יצליח .
  תביאי את פסק הדין שאומר שהמשמורת שלך ותסבירי שאת באה לחדש דרכון.
  בהצלחה

  תגובה
 • 08:37, 27 באוגוסט 2016

  שלום רב
  אני לא מבינה את תשובתך, מה זה אומר רק אם יתעקשו? אין הגדרה ברורה בחוק????
  אני ראיתי באתר של משרד הפנים שאם האב מסרב לחתום יש להביא פסיקה של בית המשפט למשמורת בלעדית שלי. ואכן באתי למשרד הפנים עם בני ועם פסיקת בית במשפט שהוא במשמורת בלעדית שלי והם סירבו להכיר בזה. אמרו שצריך לפנות לבית המשפט , הסברתי להם שאין קשר עם האב וזה לא עניין אותם. אין לי עכשיו 2000 שח לשלם אגרה לבית המשפט ואני מרגישה כלואה. מה עושים????

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יהושע פקס

מנהל הפורום: עו"ד יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.