הארכת שהייה לעובדת זרה סיעודית - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • אריק

  נשלח ע"יאריק 05:14, 25 בינואר 2013

  אימי סובלת מדמנציה וזקוקה לעובדת זרה להשגחה של 24 שעות. איתרתי עובדת זרה שנמצאת כשש שנים בארץ ועבדה אצל שני מעסיקים שונים. לפני כשבועיים נפטרה המעסיקה הקודמת שלה ולעובדת יש אשרת שהייה לעוד חודשיים. לפני כחצי שנה כבר הוצאנו לאימי אישור להעסיק עובד זר לשנתיים ועוד לא עשינו בו שימוש. העובדת הזרה נמצאת אצל אימי מספר ימים והקשר נראה טוב ואני מעוניין לנסות ולהאריך את האשרה לעובדת. הבנתי שיש ועדה שמטפלת בכך. העובדת לבדה בארץ ויש לה ילדה גדולה (18) בארץ מוצאה. מבחינתה היא היתה מעוניינת להמשיך ולעבוד עם אימי עוד מספר שנים. אם אפנה לוועדה האם אוכל בינתיים להעסיק את העובדת ולקבל את המגיע מהביטוח הלאומי? כמה זמן בערך נמשך התהליך ומה סיכויי הצלחתו ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו״ד דור פנק,מנהל הפורום

  21:38, 27 בינואר 2013

  שלום רב
  מנסיוננו הוועדה המייעצת לזר הפנים אינה ממהרת לאשר הארכת תקופה לעובד זר מעבר לתקופה המקסימאלית אלא במקרים מיוחדים של טיפול ממושך ותלות של המטופל במטפל (גם אם הועסק תקופה ארוכה ללא היתר)
  לבחינת סיכויי המקרה באופן פרטני אנא צרו קשר במשרדנו.
  בברכה

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין יהושע פקס

מנהל הפורום: עורך דין יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.