שינוי שם תוך 7 שנים - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • אדיב יגור

  נשלח ע"יאדיב יגור 20:30, 5 במאי 2013

  ערב טוב, לפני כחצי שנה עיברתתי את שם משפחתי והוספתי שם עברי כשם אמצעי,והחלטתי להשאיר את שמי הפרטי המקורי. עכשיו ברצוני להסיר את שמי המקורי, כך שאקרא בשמי האמצעי החדש ושם משפחתי החדש. האם ישנה אפשרות שמשרד הפנים לא ייעשה לי צרות בנושא? מכיוון שידוע לי על חוק 7 השנים, אני מעט חושש.

  השב
 • 20:55, 5 במאי 2013

  בנוסף, ראיתי שישנו סייג בסעיף של שבע השנים,ישנה אפשרות של הגשה בקשה לשר הפנים והוא יכול לאשר. האם זה יכול להיות פשוט, או תהליך מסורבל שבסופו תיתכן תשובה שלילית?
  זה סהכ הורדת שם אחד והותרת האמצעי, ולא שינוי שם מלא.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו״ד דור פנק,מנהל הפורום

  23:32, 5 במאי 2013

  שלום רב
  נוהל שינוי שם של משרד הפנים קובע כי ניתן לשנות שם פעם אחת בתוך 7 שנים ולהבנתי הוספת בעבר שם משפחה נוסף לשם משפחתך.
  מאחר וכעת בקשתך היא לשנות את שמך הפרטי יתכן ומשרד הפנים יסכים לשינוי השם שכן בעבר הוספת וצירפת שם משפחה נוסף ולא שינית את שמך הפרטי.
  בקשתך תיבחן בהתאם לנהלים וע״פ שיקול דעת מנהל הלשכה.
  בהצלחה

  תגובה
 • 00:02, 6 במאי 2013

  מודה לך על התגובה,
  מה עשיתי בזמנו,השארתי את שמי הפרטי והוספתי לו שם אמצעי ושיניתי גם את שם משפחתי (עברתתי), אני מקווה שההליך יהיה פשוט, כי בעקרון מה שנדרש לעשות זה למחוק את השם הפרטי הראשון, להשאיר את האמצעי ואת שם המשפחה.

  תגובה
 • 13:33, 4 ביולי 2016

  שלום ברצוני לשאול ראשית החלפתי את שמי ואני מעוניין לחזור לשם הקודם נאמר לי שעלי לשלם סכום של 115 שח לא על שינוי השם אלא על הגשת בקשהלאישור האם זה קביל למרותשזה. לא נכתב בשום מקום שנית בדרכון אני בשם הקודם מה הסיכויים שיאושר לי ושנית החוקיות לגבי תשלום רק עבור בקשה כאשר פקידה אחת אמרה שאין צורך לשלם והשניה אמרה שיש צורך לשלם וכל אחת מהעובדות אומרות אחרת ?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יהושע פקס

מנהל הפורום: עו"ד יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.