רישום פלילי אחרי שתיק נסגר - פורום אלימות במשפחה

שאלה חדשה
 • נ.

  נשלח ע"ינ. 19:23, 1 במרץ 2015

  שלום יאיר, דיברנו היום בנוגע לתלונה במשטרה שהגשתי נגד בעלי בספטמבר האחרון. כזכור, אני ובעלי חזרנו להיות יחד ואני נמצאת בחודש שמיני להריוני. ביקשתי בזמנו לבטל את התלונה אך נענתי בשלילה. לפני זמן קצר נכנסתי למערכת מנ"ע, וראיתי את ההודעה הבאה: בתאריך 16/02/2015 התקבלה החלטה להפסיק את ההליכים הפליליים נגד הנאשם בתיק שבו התלוננת מסיבת: סגירהשלא להעמיד לדין. האם זה אומר שהתיק נסגר? כלומר שאין בכלל שום רישום פלילי? אם כן, מדוע קיבלנו טלפון ממח' איתור של המשטרה שעל בעלי להתייצב למשפט ביום שלישי הקרוב? למי עלינו לפנות כדי לבדוק את הנושא? המון תודה,

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  23:39, 1 במרץ 2015

  שלום,
  אכן זו הודעה מפתיעה וסותרת.
  הפתרון הוא לגשת ללשכת התביעות ולבקש לצלם את כל חומר החקירה בתיק.
  לאחר מכן, להראות להם את ההודעה ממערכת מנ"ע (מערכת נפגעי עבירה) ולקבל תשובה ברורה האם הוגש כ"א ומתנהל משפט או שהתיק נסגר כפי שרשום.
  אני מציע לך ליצור עימי שוב קשר ואתן לך הדרכה פרטנית כיצד לפעול.
  בכבוד רב,

  תגובה

הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות פליליות המתייחסות לטיפול הרשויות בתופעת ה"אלימות במשפחה" (אלמ"ב). בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות מין ואלימות כלפי בן משפחה, עבירות אלימות כלפי בן זוג, קטין או חסר ישע, זכויות נפגעי-עבירה ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק. לידיעתך, פנייה מסודרת, מפורטת, מלאה בפרטים אודות עניינך, תאפשר למנהל הפורום להשיבך בצורה מקצועית ולסייע לך בקבלת מלוא המידע הדרוש לך.
אנו מבינים היטב את המצוקה בה הינכם מצויים, וכלל נשתדל לעשות כל שביכולתנו על מנת לסייע מהר עד כמה שניתן.