מה העונש המינימלי שאוכל לקבל על תלונת אלימות במשפחה? - פורום אלימות במשפחה

שאלה חדשה
 • עמית

  נשלח ע"יעמית 13:53, 5 ביוני 2016

  הוגשה נגדי תלונה למשטרה בימים האחרונים, לא יודע עדיין מה קורה עם זה, לאחר שהאשה סיפרה לשכנתה, קרובת משפחה שלה, שהרבצתי לה בויכוח שהיה לנו ליד הילדים. לצערי הדבר נכון - אבל יש לציין שחד פעמי. מה העונש שאני יכול לקבל במקרה כזה?

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  16:57, 14 ביוני 2016

  שלום עמית,
  תקיפת בת זוג
  תקיפה הנה מעשה פלילי והיא מוגדרת בחוק ככל מכה, דחיפה או הפעלת כוח על גופו של אדם אחר. יובהר כי תקיפה בכלל ובפרט תקיפת בת זוג אינה מוכרחה להיות חזקה על מנת שתתגבש עבירת התקיפה. כמו כן, אין דרישה בחוק להוכיח כי לתוקף הייתה כוונה רעה אלא נדרשת רק מודעות לביצוע התקיפה.
  תקיפה היא עבירה שכיחה ביותר ולמרבה הצער, רבים הם המקרים של תקיפת בת זוג. זאת על אף כי כל תקיפה וכמובן תקיפת בת זוג הוא מעשה פלילי שבגינו ישנו עונש מינימום! המורשע במעשה פלילי של תקיפה עלול להישפט למאסר של חודש ימים לפחות ועד לתקופה של שלוש שנים.
  אם המדובר בתקיפה בנסיבות מחמירות, עונש המינימום עומד על שלושה חודשי מאסר ועד לחמש שנות מאסר.

  אלימות במשפחה
  אלימות במשפחה הנה אלימות מכל סוג שהיא אשר מכוונת כלפי "בן משפחה". חוק העונשין מגדיר "בן משפחה" כבן זוג לרבות ידוע בציבור, ילד והורה .

  נוכח העונש החמור הטמון בעבירות הללו, קיימת חשיבות רבה לקבל ייעוץ וייצוג ע"י עורך דין פלילי מנוסה לעבירות אלימות במשפחה.
  אם הוגשה כנגדך תלונה במשטרה בחשד לעבירת אלימות כנגד בת זוג, חשוב ביותר לפנות לעו"ד פלילי מנוסה על מנת שזה יוכל לבחון את חומר החקירה בצורה מקצועית, לסקור את העדויות שנגבו בתיק ולאסוף ראיות הגנה נוספות אשר המשטרה נמנעה מלאסוף אשר יהיה בהן כדי לבחון האם מדובר בתלונת סרק אם לאו.

  בכבוד רב,
  עו"ד פלילי יאיר רגב

  תגובה

הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות פליליות המתייחסות לטיפול הרשויות בתופעת ה"אלימות במשפחה" (אלמ"ב). בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות מין ואלימות כלפי בן משפחה, עבירות אלימות כלפי בן זוג, קטין או חסר ישע, זכויות נפגעי-עבירה ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק. לידיעתך, פנייה מסודרת, מפורטת, מלאה בפרטים אודות עניינך, תאפשר למנהל הפורום להשיבך בצורה מקצועית ולסייע לך בקבלת מלוא המידע הדרוש לך.
אנו מבינים היטב את המצוקה בה הינכם מצויים, וכלל נשתדל לעשות כל שביכולתנו על מנת לסייע מהר עד כמה שניתן.