לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
טלי

מסירת עדות בבית משפט נגד בן הדוד

היי לפני כמה חודשים הגשתי תלונה על בן דודי ומיד לאחר מכן חזרתי בי ורציתי לבטל את התלונה הגעתי לתחנה ומסרתי עדות חוזרת שהוא לא עשה לי שום דבר ועדיין זה לא עזר ,עכשיו אני צריכה להעיד נגדו רציתי לדעת אם אני לא אגיע זה יעזור לו?

יאיר רגב עורך דין פלילי

שלום טלי, המלצתי המידית היא להתייעץ בדחיפות עם עו"ד מומחה בפלילים. חשוב להבין כי במשפט הפלילי כמעט ולא קיים מושג של "ביטול" או "משיכת" תלונה, ההודעה שמסרת לשוטר נחשבת ל"תלונה". הודעתך אשר נרשמה ע"י שוטר היא בדרך כלל הבסיס לחקירתה של עבירה פלילית. חקירת קרבן העבירה היא גם מרכזו של כתב האישום במידה ויוגש על ידי רשויות התביעה. יש לזכור כי גם ביטול תלונה במשטרה על ידי הקורבן ואפילו שמסרת לדברייך הודעת ביטול, לא תתקבל באופן אוטומטי. ברגע שמוגשת הודעה על עבירת אלימות במשטרה יש למשטרה סמכות לנהל חקירה בעניין ואף להעביר את תיק החקירה לרשויות התביעה תוך המלצה להגיש כתב אישום. גם במידה והמודיעה (כלומר המתלוננת) מגיעה למשטרה ומבקשת לבטל את התלונה, רשויות התביעה יחליטו כיצד והאם יש מקום לסגור את התיק. גם בית המשפט יוכל לדון בעבירה למרות התנגדותך ולמרות שביקשת להביא לביטול התלונה במשטרה. לפיכך אין מנוס מקבלת ייעוץ מקצועי מעו"ד פלילי. גם אם תדגישי שאת מבקשת לבטל תלונה כי את מרחמת עליו או כי את סולחת לו, או כי את סבורה שעכשיו הוא לא מסוכן – הדבר לא יביא, בדרך כלל, לסגירת התיק פלילי, וזאת מכיוון שבמקרים אלה יש חשש כי את פועלת מתוך תלות רגשית או כלכלית או מתוך לחץ של בני המשפחה ולכן מנסה להטיב את מצבו של בן משפחתך. חשוב לדעת כי גם כאשר החלטת לחזור בך מהודעתך ואת מוסרת דברים ששונים באופן מהותי מהדברים שמסרת קודם לכן במשטרה או לשוטר בע"פ, בית משפט יכול להכריז עליך כ"עדה עוינת" והודעותיך שמסרת במשטרה יוגשו לשופט כראיה לאמיתות תוכנן. מכאן, שהבעיה לא פשוטה ומחייבת טיפול מקצועי משפטי בכבוד רב, עו"ד פלילי יאיר רגב נייד: 054-6951781 פקס: 08-9428783 כתובת האתר: http://www.yairegev.co.il

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום אלימות במשפחה