open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

  פורומים

   לדעת יותר - מדריכים משפטיים

    משרדי עורכי דין

     • 31 במרץ 2017

      אלימות נפשית חמורה של האם נגד ילדייה הרושנים והשניים

      שלושה ילדים 18 17 14 עברו התעללות נפשית קשה קשה ביותר על ידי אמם ובידיעה של שרותי הרווחה מאילת עד קצרין.. כל ניסיונותיי להפסיק ההתעללות ההסתה הפ-0גיעה ביטלדותם אישיותם וחייהם נתקלו בעובדי רווחה שלא הסכימו להתייחס לחששותיי הממש מוצדקים ומתועדים .. הילד הגדול חשהב נעל התאבדות הרבה יותר מפעם אחת ...( ברוך השם שמאז הוא אצלי שנתיים הוא השתפר ושוקם ) בתי ממ/ש ניסתה להתאבד כמה פעמים ( גם היא בדרך הנכונה כרגע ) והקטן ממשיך לספוג שנאתה וחוסר הבנתה של האם שהרס חיים הפך אצלה לחלק בלתי נפרד מחייה ודרך פעולתה לפגיעה בי על ידי מפגיעה בילדנו.. ( וכן גם בילדיו של בעלה השלישי ) למרות כל נסיעותיי לוועדותך כאלה ואחרות שאני ביקשתי משרותי הרווחה כדי לנסות ולהציל נשמתם של ילדיי הפגועים.. ביקרתי גם בבתי הספר של ילדיי וגם שם ניסיתי להסביר להם שאם הם רואים סימני דיכאון או כל בעיה אחרת שיצרו אתי קשר ( הדבר לא נעשה ) ושלושת ילדיי נאלצו לעבור מסכת התעללות נפשית איומים השפלות ופגיעה ממשית בזכותם לגדול כילדים .. האם אני יכול להגיש תלונה כנגד שרותי הרווחה שעברו על החוק הרבה יותר מפעם אחת כשהם התעלמו ואף תמכו באם ובמעשיה הסידרתיים שהתחילו בתלונות שווא והרחקת הילדים מהאבות.. כמובן שכבר הגשתי תלונה ללשר הרווחה ואני מעוניין להגיש תלונה במשטרה ..מה דעתכם עלי באמת לעשות ? יש דברים שלא העלתי פה בגלל רגישותם.הרבה.. כל הנכתב מגובה ומתועד לאורך השנים..

      31 במרץ 2017
     • 1 באפריל 2017

      אלימות נפשית חמורה של האם נגד ילדייה

      שלום אריה,
      העלית כאן סיפור עצוב ומורכב
      התרשמותי כי רצוי שתיוועץ עם עו"ד המומחה בדיני הנזיקין לצורך הגשת תביעה כנגד כל מי שהתרשל בטיפול במצוקתם של ילדיך.
      לידיעתך, סעיף 368 (ג) לחוק העונשין, תשל"ז-1977, שכותרתו התעללות בקטין או בחסר ישע, קובע: "העושה בקטין או בחסר ישע מעשה התעללות גופנית, נפשית או מינית, דינו - מאסר שבע שנים; היה העושה אחראי על קטין או חסר ישע - דינו מאסר תשע שנים".
      על-פי החוק, האחריות הפלילית בגין התעללות בקטין מוטלת על הורי הקטין ועל כל מבוגר אחר האחראי עליו ופוגע בו. כמו כן קיימת חובת דיווח לרשויות על כל אדם, שחושב או חושד שילד עובר כל סוג של התעללות. הימנעות מדיווח היא עילה לעונש.
      בחוק הנוער (טיפול והשגחה), תש"ך-1960, מוגדר "קטין נזקק" כאשר, בין השאר, "שלומו הגופני או הנפשי נפגע או שעלול להיפגע מכל סיבה אחרת".
      כדרכן של הגדרות שבחוק, גם זו נזקקה לפרשנותו של בית המשפט כדי להבהיר את משמעותה ביחס לתופעת ההתעללות לסוגיה.
      בית המשפט העליון (בפסק הדין ע"פ 4598/98) הגדיר התעללות פיזית בילדים כך: "התעללות פיזית יכולה להיווצר כתוצאה ממעשה אקטיבי או מהזנחה שעלולים לגרום נזק, סבל נפשי או פיזי (או שניהם). ומתאפיינים באכזריות, הטלת אימה או השפלה".
      בית המשפט קבע פרמטרים המלמדים על התעללות פיזית: תדירות המעשה, משך הזמן, סוג המגע או האמצעי שננקטים, מידת הכוח ועוצמתו, ההקשר והנסיבות בהן הופעל הכוח, שיטתיות השימוש בכוח וחריגותה של ההתנהגות מהנורמה החברתית המקובלת.
      ראוי לזכור גם שקו הגבול בין שימוש לגיטימי בסמכות וכוח של ההורה ובין התעללות אינו חד. וכי גם לך יש אינטרס הפללה גבוה, מכאן מומלץ להיעזר בעורך דין בכל הטיפול.
      בכבוד רב,
      עו"ד פלילי יאיר רגב
      נייד: 054-6951781
      כתובת האתר: http://www.yairegev.co.il

      1 באפריל 2017
     שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
     close the form