אבא עוקב ומציק לבת ומפחיד אותה ואותי - פורום אלימות במשפחה

שאלה חדשה
 • ט

  נשלח ע"יט 11:58, 8 במאי 2013

  הגרוש שלי אדם מאוד אגרסיבי ותוקפן והוא מאוד קשוח עם הילדים. הילדים נמצאים איתי אבל הוא מרשה לעצמו לעקוב אחרי הבת שלי בת 15 כשהיא יוצאת מהבית ספר ולבדוק מה היא עושה והוא מפעיל גם חברים שלו כי הוא חושד בה בכל מיני דברים. הוא מפחיד אותה וגם אותי ואני לא מוכנה שהוא ימשיך לעקוב אחריה ולהציק לה ככה. היא גם הפסיקה ללכת אליו בימים שהיא אמורה לפגוש אותו. הוא מגזים ואני לא יודעת מה לעשות.

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  01:04, 9 במאי 2013

  ראשית, עלי לציין שחסרים פרטים מהותיים לצורך מתן הייעוץ המלא האם נעברה עבירה פלילית, או שהמדובר ב"התנהגות אבהית". שנית,יש לזכור שעל האב חלה חובה חוקית ומוסרית לשמור על שלום ילדיו והוא יטען כי פעל בתום לב ועלול להאשים אותך כי עשה כך לאור הזנחת הילדה על ידך. סכסוכים משפטיים בין בני זוג גרושים הינם מחזה נפוץ. לעיתים, הסכסוכים גולשים גם לתלונות הדדיות והאשמות בדבר ביצוע מעשים פליליים של האחר. לכאורה עולה חשש לעבירה על החוק להגנת הפרטיות. כדי להוכיח שנעברה עבירה של פגיעה בפרטיות, צריך לבצע בדיקה הבנויה משלושה שלבים: • לבדוק האם המעשים שבוצעו מהווים פגיעה בפרטיות על פי הגדרת החוק. • לבדוק האם הפגיעה שהייתה היא אכן משמעותית. • לבדוק האם עומדת לאב הגנת תום לב על פי סעיף 18 לחוק הגנת הפרטיות. לפיכך, אני ממליץ שתפני לעורך דין פלילי מנוסה בענייני משפחה אשר יבחן את מכלול מעשיו של בעלך ויסייע לך בהגשת תלונה במשטרה או תביעה למניעת המשך ההטרדה.

  תגובה
מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

מנהל הפורום: יאיר רגב עורך דין פלילי

בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית קרית-אונו (L.L.B), סיים את לימודיו בהצטיינות. בעל תואר שני מאו
למידע נוסף

053-9373379 חיוג
הודעה

הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות פליליות המתייחסות לטיפול הרשויות בתופעת ה"אלימות במשפחה" (אלמ"ב). בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות מין ואלימות כלפי בן משפחה, עבירות אלימות כלפי בן זוג, קטין או חסר ישע, זכויות נפגעי-עבירה ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק. לידיעתך, פנייה מסודרת, מפורטת, מלאה בפרטים אודות עניינך, תאפשר למנהל הפורום להשיבך בצורה מקצועית ולסייע לך בקבלת מלוא המידע הדרוש לך.
אנו מבינים היטב את המצוקה בה הינכם מצויים, וכלל נשתדל לעשות כל שביכולתנו על מנת לסייע מהר עד כמה שניתן.