לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
ענת(שם בדוי)

האם אפשר לתבוע על התעללות לפניי 19 שנים?

היי, קוראים לי רותם ויש לי בעיה. אני מאומצת וכך גם אחי,מאז שהייתי קטנה קיבלתי מכות,השפלות,הזנחה, התעללות מילולית בלתי פוסקת והזנחה ברמה הכי קשה שיש. בשלב מסויים אמא שלי הייתי שולחת את אחי שירביץ לי.במשך כל הילדות שלי סבלתי מאוד מידי אחי,מידיה של אמא שלי וגם בביה"ס היו צוחקים ויורדים עליי. הקושי המשמעותי שאני זוכרת היה להתחבר באמת לאנשים, להרגיש שייכת או אהובה.חייתי בפחד בלתי פוסק,בשלב מסויים אמא שלי(היו לה כל מיני עונשים שונים)נעלה את דלת הכניסה לבית בערך בגיל 12/13 וככה התחיל הגיהנום השני בחיים שלי. הייתי ילדת רחוב, חייתי בתוך מבנה נטוש,בין העצים על עצים בכל מקום חוץ מבבית.הייתי גונבת אוכל וכל מטבע שמצאתי בשביל לקנות אוכל. החורף הכי קשה היה כשהייתי בת 14,גוועתי ברעב. אמא שלי לא הייתה קונה אוכל(היא הייתה אוכלת בעבודה) וכשכן קנתה הייתה מחביאה אותו כדי שלא אוכל.ניסיתי להתאבד בפעם הראשונה בגיל 14,בלעתי 70 כדורים וחיכיתי למוות. לא הצלחתי.התחלתי לגנוב לאמא שלי כסף ובזה הייתי קונה ממתקים ושתייה. התחלתי לפתח הפרעות אכילה.לא אלאה אתכם בפרטים(יש לי מלא דוגמאות),אבל בגיל 16 עברתי לפנימייה בחסות המדינה, אחרי שעו"סית התערבה במצב כי לא הלכתי בצורה סדירה לביה"ס.הייתי בפנימייה שנתיים אחרי שהגעתי לגיל 18 נאלצתי לחזור הבייתה. הסיוט נמשך.ההתעללות המילולית הייתה בלתי נסבלת. היה שלב שהתווכחתי עם אמא שלי והיא התקרבה אליי ונפנפה בידיים כאילו היא באה להרביץ לי והבאתי לה סטירה.ישר התנצלתי אבל אותה זה לא עניין. יום יומיים לאחר מכן היא הוציאה נגדי צו הרחקה והעיפה אותי מהבית שלה. מאז לא חזרתי לגור איתה. היו לי המון קשיים בחיים גרתי אצל חברה במשך שנתיים, אח"כ הצבא עזר לי במגורים ומחייה. אחרי הצבא הכרתי את בן זוגי הנוכחי ומאז אנחנו חיים ביחד. לפניי 4 שנים בערך איבדתי את זה. מאז הצבא ועד גיל 28/29 הכל היה בסדר ואז התחילו לי הדכאונות בגדול. לא יכולתי לתפקד בכלל. התחלתי לפתח חרדות לא הייתי יוצאת מהבית ימים שלמים, לא ישנה בלילות בוכה אוכלת ללא הכרה. לתפקד בעבודה לא יכולתי בכלל.כבר 4 שנים שאין לי מסגרת עבודה יציבה. אני לא מצליחה. אני חוטפת התקפי חרדה, מחשבות אובססיביות,מחשבות אובדניות.ניסיתי מאז גיל 14 להתאבד עוד 3 פעמים בפעם האחרונה זה היה עם הבן זוג שלי וזה היה קרוב. מצטערת שזה כזה ארוך, מבולבל קצת ולא רציף כרונולוגית.השאלה שלי היא: האם ניתן לתבוע את אמא שלי על ההזנחה בילדות בדיעבד, למרות שעברו 19 שנים? והשאלה השנייה היא:אני כמעט בטוחה שיש לי מחלת נפש כלשהי(הפרעת אישיות גבולית/מאניה דיפרסיה,מחשבות טורדניות,דיכאון מתמשך,חרדות,חרדות חברתיות)אני מפחדת ללכת לבדוק את זה(פחד מתשובה חיובית) האם אפשר לבדוק אם זה כתוצאה מההתעללות ואם כן האם אפשר לתבוע על זה-הופעת/התפרצות חולי בעקבות התעללות והזנחה. אשמח לקבל תשובה גם אם היא שלילית.תודה.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום אלימות במשפחה